• Aktualności

            • Uroczystość upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            • 26 kwietnia w murach Zespołu Szkół im. Anny Jenke w Rogóżnie odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Pod kierownictwem Pani Barbary Szajnar młodzi artyści z klas 4, 6 i 7 zaprezentowali swoje talenty, przenosząc nas w czasie do momentu uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Sejmik uczniowski i przedstawienie sceniczne były hołdem dla tego ważnego Święta Narodowego, a swoboda sceniczna i perfekcja podniosły rangę wydarzenia.

              Dodatkowo występ szkolnego zespołu muzycznego pod batutą Pani Małgorzaty Orłoś nadał uroczystości wyjątkowy charakter, uświetniając znaczenie dnia.

              Na zakończenie akademii Pani Dyrektor Barbara Wiśniewska podkreśliła znaczenie patriotyzmu i edukacji historycznej w kształtowaniu młodych umysłów. Bez wątpienia to wydarzenie zostanie w pamięci uczestników jako moment refleksji nad historią i tożsamością narodową.

              Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za ich nieoceniony wkład w przygotowanie tej uroczystości. Docenić należy również ucznia obsługującego nagłośnienie podczas uroczystości. Jego wkład był kluczowy dla płynności i jakości przekazu, co znacząco wpłynęło na przebieg wydarzenia.

              Zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania tej ważnej daty w historii naszego kraju, która jest symbolem naszej narodowej dumy i tożsamości.

            • Konkurs matematyczny „As trzecich klas”.

            • 24 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Bosko w Wysokiej odbył się już po raz piętnasty Gminny Konkurs Matematyczny „As trzecich klas”. Celem konkursu było umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą, bystrością i logicznym myśleniem w rozwiązywaniu zadań i łamigłówek matematycznych. Zakres konkursu obejmował zagadnienia z podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz ich rozszerzone treści. Reprezentanci poszczególnych szkół w naszej gminie zmagali się z rozwiązywaniem 25 zadań złożonych i prostych.

              Uczennice naszej szkoły stanęły na wysokości zadania i osiągnęły wysokie wyniki. Liliana  Sacała zajęła II miejsce, a Marianna Krzywonos – wyróżnienie.  

              Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

            • Targi Edukacyjne Powiatu Łańcuckiego

            • 23 kwietnia ósmoklasiści uczestniczyli w XII Targach Edukacyjnych w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie. Młodzież stojąca przed wyborem szkoły średniej miała okazję zapoznać się z bogatą ofertą placówek z rejonu łańcuckiego. Licealiści, uczniowie techników, szkół branżowych, policealnych i studenci politechniki prezentowali w atrakcyjny sposób swoje szkoły, chętnie rozmawiali z młodszymi kolegami, udzielali wskazówek. Kandydaci integrowali się poprzez udział w grach, konkursach i tańcach. Fachową pomocą w zakresie doradztwa zawodowego służyli również pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Zespołu Placówek Oświatowych Bursa Szkolna i Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego, swoje stanowisko miały też inne instytucje, tj. Sanepid. Nauczyciele i opiekunowie skorzystali z informacji o projekcie „Orientuj się”, mającego na celu poprawę jakościdoradztwa zawodowego w szkołach.

              Udział w targach to owocnie spędzony czas przez uczniów, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi kształcenia.

            • Festiwal piosenek w Głuchowie

            • W Zespole Szkół w Głuchowie odbył się II Gminny Dziecięco - Młodzieżowy Festiwal Piosenek w Językach Obcych. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Wiktoria Dąbska i Weronika Harpula z klasy VII oraz Liliana Sacała z klasy III. Podczas konkursu oceniane były: muzykalność, warunki głosowe, wartość artystyczna danego utworu, prezentacja na scenie oraz poprawność językowa.

              Liliana Sacała spełniła wzorowo wszystkie te kryteria i zdobyła I miejsce śpiewając piosenkę „Part of your world”.

              Gratulacje!

               

            • Program profilaktyczny „Znajdź właściwe rozwiązanie”

            • W bieżącym roku szkolnym klasa 5 wraz z wychowawcą realizowała program profilaktyki palenia tytoniu. Program realizowany był w formie zajęć warsztatowych i pogadanek, których efektem końcowym było stworzenie przez uczniów plakatów o tematyce antynikotynowej.

              Celem programu było zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów klas szkół podstawowych. Podczas cyklu zajęć uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje ludzki organizm, jakie są jego potrzeby, a przede wszystkim jak duża jest konieczność odpowiedniego odżywiania i czystego powietrza. Uczyli się jak zachowywać się asertywnie i rozpoznawać własne zachowania wobec nacisku grupy rówieśniczej. Poprzez odgrywanie scenek sytuacyjnych wspólnie wykreowali postawę zobowiązującą do niepalenia, dumy z niepalenia i odpowiedzialności za własne zdrowie. Dzięki przekazanym treściom uczniowie przyswoili nie tylko ogrom wiedzy na temat szkodliwości nikotyny, ale również uczyli się rozpoznawać różne emocje przeżywane w sytuacjach trudnych oraz jak wzmocnić poczucie własnej wartości i pozytywnego myślenia o sobie.

            • Sukces w konkursie krasomówczym

            • Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie zorganizowała Powiatowy Konkurs Krasomówczy „Opowiedz legendę swojego regionu”. Jego celem było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na związek z Małą Ojczyzną i inspirowanie młodychdo aktywnego uczestnictwa w kulturze lokalnej.

              Nasza reprezentantka Oliwia Wierzbińska przybliżyła legendę związaną ze Świętym Jeziorem. W stroju pasterkiw pięciominutowym wystąpieniu opowiedziała historię znaną wszystkim mieszkańcom Rogóżna. Siódmoklasistka zachwyciła komisję sugestywną wypowiedzią i czystością języka, a także wrażliwością na kulturę, zdobywając I miejsce.

              Laureatce składamy gratulacje i życzymy niegasnącego zapału do pracy!

            • A gdybym był… Bohaterowie lektur szkolnych

            • W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Soninie odbył się konkurs literacki o zasięgu gminnym. Uczniowie wybierali postać z kanonu lektur szkolnych i wcielali się w nią, dobierając odpowiedni strój i rekwizyty. Następnie robili zdjęcia lub filmiki i uzasadniali wybór. Podczas finału mieli możliwość wystąpić przed szeroką publicznością i zaprezentować swojego bohatera. W młodszej kategorii Daniel Henclik z klasy V ucharakteryzował się na Stasia Tarkowskiego i był na konkursie jedyną postacią z powieści Henryka Sienkiewicza. Wśród uczniów starszych Magdalena Turek z klasy VIII wybrała Balladynę i prezentacja tej postaci zachwyciła jurorów, którzy przyznali I miejsce. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i serdecznie gratulujemy!

            • Spotkanie z Policjantem

            • Bezpieczeństwo na drodze, zachowanie w sytuacjach zagrożenia, ostrożność w kontaktach z obcymi, odpowiedzialność prawna nieletnich, przemoc i agresja w środowisku szkolnym i w Internecie oraz jej konsekwencje prawne” to tematy spotkania, które miało miejsce w naszej szkole w dniu 3 kwietnia 2024 r. Poprowadził je starszy sierżant Tomasz Domka z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

               Spotkanie odbyło się w trzech grupach wiekowych: starszej (klasy V-VIII), młodszej (klasy I- IV) oraz w oddziale przedszkolnym.

              Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie zaistnieć w ruchu drogowym, jak postępować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, czym są przemoc i agresja oraz jak postępować gdy jesteśmy ich świadkami. Policjant przypomniał wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegł także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjanta, a następnie zadawali pytania, na które funkcjonariusz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.
              Podczas spotkania dzieci poznały wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również dowiedziały się czego nie powinni robić korzystając z Internetu:

              • stosować przemocy werbalnej (wyzywać wulgarnie, poniżać, ośmieszać, straszyć, szantażować);
              • rejestrować filmów i zdjęć wbrew woli osoby filmowanej;
              • publikować w sieci ośmieszających filmów, zdjęć i informacji;
              • tworzyć kont anonimowych, podszywać się pod inną osobę.

              Internet jest nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale staje się także coraz ważniejszym, a niekiedy autonomicznym środowiskiem społecznego funkcjonowania, więc kwestia bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych technologii przez najmłodszych staje się coraz ważniejszym zagadnieniem wychowawczym.

              Mamy nadzieję, że swoista lekcja prawa pozytywnie wpłynie na zachowanie uczniów w szkole i w domu, a także przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych.

              Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za wizytę w naszej szkole.

            • Dni Otwarte w Wysokiej

            • W przeddzień Świąt Wielkanocnych ósmoklasiści wzięli udział w Dniach Otwartych w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej. Mieli okazję poznać ofertę edukacyjną placówki, a także dyrektora szkoły, nauczycieli i starszych kolegów. Uczniowie technikum w ciekawy sposób przybliżyli specyfikę szkoły, prezentując kierunki kształcenia.  Zwiedzanie połączone zostało z licznymi atrakcjami, wśród nich Świąteczna Familiada, fotobudka, konkursy i quizy z drobnymi nagrodami. Pobyt w poszczególnych pracowniach okazał się niebanalną przygodą hotelarską, barmańską, gastronomiczną i językową. Wśród zapachów różnorodnych przypraw, degustacji wypieków czy bezalkoholowych drinków, uczniowie spróbować swoich sił w kuchni i za barem. Pełni wrażeń wrócili jeszcze do podstawówki.

              Pragniemy podziękować rodzicom, którzy poświęcili czas i bezinteresownie służyli transportem.

            • Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem

            • 25 marca 2024 r. przedszkolaki i uczniowie klas I – III uczestniczyli w przedstawieniu aktorskim o przygodach Koziołka Matołka, które zostało zaaranżowane na podstawie tekstu Kornela Makuszyńskiego. Po spektaklu poprzez zagadki dzieci zostały wprowadzone w świat przysłów o kozie. Wielką atrakcją było podkuwanie Koziołka Matołka. Wszyscy gorąco dopingowali dzielnych kowali, którzy wykonywali to zadanie. Uczniowie wzięli także udział w quizie, w którym zostały przypomniane tytuły bardziej znanych książek Kornela Makuszyńskiego. Na zakończenie dzieci otrzymały pieczątki świadczące o dołączeniu do Klubu Koziołka Matołka i z uśmiechem pożegnały aktorów, dziękując za przedstawienie.

            • I miejsce w Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego o „Puchar Prezesa UKS Soninianka w Soninie

            • W sobotę 16 marca w Ośrodku Kultury w Soninie został rozegrany XXI Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar  Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Soninianka” Sonina. W zawodach wystartowało aż 7 drużyn z Gminy Łańcut: SP Albigowa, SP Cierpisz, SP Handzlówka, SP Sonina, SP Wysoka, SP Kraczkowa i SP Rogóżno. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice: Bosak Patrycja, Pelc Kornelia, Chuchro Bartosz, Henclik Daniel, Emma Paluch, Magdalena Rusinek, Dąbska Wiktoria, Wierzbińska Oliwia, Turek Magdalena, Kmiecik Weronika i Kiełb Michał.

              W każdej kategorii wiekowej do samego końca toczyły się zacięte rozgrywki między zawodniczkami i zawodnikami o zwycięstwo w Turnieju. A oto indywidualne osiągniecia naszych uczennic.

              Klasa V

              I miejsce Patrycja Bosak

              II miejsce Pelc Kornelia

              Klasa VI

              I miejsce Emma Paluch

              II miejsce Magdalena Rusinek

              Klasa VII

              II miejsce Wiktoria Dąbska

              Klasa VIII

              I miejsce Magdalena Turek

              III miejsce Weronika Kmiecik

               

              Mistrzynią Gminy Łańcut została Emma Paluch.

              Nasi uczniowie uzyskali najwięcej punktów za miejsca 1-3 i tym samym zajęli I miejsce w całym turnieju. Każdy z uczestników turnieju otrzymał wartościową nagrodę rzeczową, a uczennice które stanęły na podium otrzymały dyplomy, medale i pamiątkowe statuetki. Gratulacje!!

               

            • Kiermasz wielkanocny

            • 17 marca 2024 r. w niedzielne popołudnie w naszej placówce odbył się I Kiermasz Wielkanocny. Inicjatorami przedsięwzięcia była Rada Rodziców szkoły. Pomysł chętnie podjęła Pani Dyrektor Barbara Wiśniewska, motywując uczniów i nauczycieli do zaangażowania się w przygotowanie jarmarku świątecznego. Na kilka godzin sale lekcyjne zamieniły się w pracownie artystyczne, ponieważ dzieci i młodzież pod kierunkiem wychowawców przygotowali dekoracje świąteczne, a pracętę koordynowała pani Małgorzata Orłoś. Rodzice zadbali o efektowne palmy, a także o stronę kulinarną. Na stołach pojawiły się świąteczne wypieki.

              Kiermasz rozpoczął się częścią artystyczną na hali sportowej. Drugoklasiści pod opieką pani Kingi Nowogrodzkiej zaprezentowali najważniejsze tradycje Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Następnie został rozstrzygnięty Szkolny konkurs na palmę wielkanocną przeprowadzony przez panią Barbarę Szajnar oraz Przedszkolny konkurs na ozdobę świąteczną zorganizowany przez nauczycieli przedszkola. Laureatom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikomdyrektor placówki wręczyła nagrody i dyplomy. Na zakończenie części oficjalnej pani Barbara Wiśniewska podziękowała wszystkim za zaangażowanie, a w szczególności rodzicom, wśród nich paniom Barbarze Sacała, Małgorzacie Nicpoń, Joannie Staszewskiej i Natalii Kawa. Następnie przybyli goście udali się na szkolny hol, gdzie czekały stoiska przygotowane przez rodziców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się palmy wielkanocne, oryginalne stroiki, ozdoby świąteczne, kolorowe pisanki oraz domowe ciasta i babeczki. I trwał prawdziwy jarmark, z którego dochód będzie przeznaczony na cel ustalony przez Radę Rodziców.

              Cieszymy się z tej inicjatywy, z zaangażowania rodziców i społeczności szkolnej, dziękujemy wszystkim za bezinteresowność i ofiarność.

            • XXII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke „PRAGNĄĆ TYLKO GWIAZD”

            • W dniu 15 marca odbył się XXII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke. Uczniowie z powiatu łańcuckiego i zaprzyjaźnionych placówek spoza rejonu prezentowali utwory poświęcone Patronce naszej szkoły.

              Dyrektor szkoły Pani Barbara Wiśniewska, rozpoczynając tegoroczną edycję,powitała wszystkich uczestników wraz z opiekunami, rodziców, komisję konkursową oraz Panią Janinę Fudali, która przed laty jako dyrektor szkoły zainicjowała i organizowała konkursy poświęcone Annie Jenke. Tradycyjnie uczniowie mogli wziąć udział w kilku kategoriach: recytacja, piosenka i praca plastyczna. Podczas zmagań konkursowych wybrzmiewały wiersze siostry Bernadety Lipan, Witolda Szczepańca, Lidii Tomkiewicz, a także teksty napisane przez młodzież. Wśród utworów muzycznych dominowały kompozycje własne, do których muzykę komponowali nauczyciele przygotowujący uczniów. Młodzi artyści wykazali się doskonałym przygotowaniem. Bardzo wysoki poziom konkursu był ucztą dla ducha –uczestnicy zachwycali wdziękiem, dojrzałością i wrażliwością na poezję i muzykę. Komisjastanęła przed nie lada wyzwaniem, jakim było wytypowanie zwycięzców. Ostatecznie werdykt jury był następujący:

              Recytacja

              Klasy IV-V

              I miejsce: Mateusz Fus (SP4 Łańcut)

              II miejsce: Maja Rupar(SP Kosina),

              III miejsce: Oliwia Boroszko (SP Kraczkowa), Patrycja Bosak (SP Rogóżno)

               

              Klasy IV-V

              I miejsce: Lena Falger (SP4 Łańcut)

                              Emilia Drozd (SP3 Przeworsk)

                              Dominika Woś (SP2 Budy Łańcuckie)            

              II miejsce: Magdalena Turek (SP Rogóżno), Antonina Bal (SP1 Łańcut)

              III miejsce: Maja Latoń (SP4 Łańcut), Zuzanna Buszta (SP4 Łańcut),

                                Jagoda Kowal (SP3 Przeworsk)

              Wyróżnienia: Maja Markowicz (SP Kosina), Oliwia Wierzbińska (SP Rogóżno)

              Piosenka

              Klasy IV-V

              I miejsce: MagdalenaLasek (SP2 Budy Łańcuckie)

              II miejsce: Hanna Świętoniowska (SP4 Łańcut)

              III miejsce: Kornelia Pelc (SP Rogóżno)

               

              Klasy VI-VIII

              I miejsce: Jowita Mach ( SP1 Budy Łańcuckie)

              II miejsce: Wiktoria Dąbska (SP Rogóżno), Szymon Partyka ( SP4 Łańcut)

              III miejsce: Zuzanna Stęchła (SP 3 Przeworsk), Weronika Harpula(SP Rogóżno)

              Praca plastyczna

              klasy 4-5

              I miejsce: Bartosz Chuchro (SP Rogóżno)

              II miejsc:e Bartłomiej Harpula (SP Rogóżno)

              III miejsce: Zuzanna Flejszar (SP Markowa), Gabriela Ruszel (SP Cierpisz)

              klasy 6-8

              I miejsce: Alicja Kiełb (SP Rogóżno)

              II miejsce: Maja Zielińska  (SP4 Łańcu)

              III miejsce: Michalina Lęcznar (SP Głuchów) ,Mateusz Henclik(SP Rogóżno)

              Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom nagrody i dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe książki o Annie Jenke oraz dyplomy za udział. Następnie zostały skierowane podziękowania w stronę nauczycieli oraz członków komisji.

              Na zakończenie Pani Dyrektor wyraziła radość z owocnego spotkania w blasku Słonecznej Skały i zaprosiła do pamiątkowego zdjęcia.

              Kolejny raz uczestnicy i organizatorzy konkursu recytatorskiegoprzekonali się, że „Anna duchem jest wśród nas”.

               

            • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            • W dniu 4 marca br. w naszej szkole odbyła się ciekawa lekcja historii poświęcona pamięci „Żołnierzom Wyklętych” (Niezłomnych), którą przygotowali uczniowie klasy 7: Marcel Pelc, Weronika Harpula i Oliwia Wierzbińska. Wykorzystując techniki multimedialne uczniowie zaprezentowali wybrane sylwetki polskich bohaterów, w tym Wandy Siedzikówny ps. Inka, rotmistrza Witolda Pileckiego czy płk. Łukasza Cieplińskiego.

              Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny - napisał w lutym 2010 roku prezydent Lech Kaczyński, który podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego dnia pamięci. Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRS. Za cel stawiali sobie odzyskanie przez Polskę pełnej suwerenności państwowej.

            • Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke

            • Wiersze poświęcone Patronce są znane wielu wychowankom naszej placówki z racji corocznego konkursu recytatorskiego. 5 marca br. w zmaganiach wzięli udział chętni uczniowie z klas IV-VIII w dwóch kategoriach wiekowych. Utwory, które prezentowali, pozwalały przede wszystkim odkrywać piękne postawy życiowe Anny Jenke, a także odkrywać tajniki poezji i rozwijać swoje talenty. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

              Klasy IV – V

              I miejsce Lena Kawa

              II miejsce Partycja Bosak

              III miejsce Kornelia Pelc i Bartosz Chuchro

              wyróżnienia  Milena Świątoniowska i Emilia Tomaszek

              Klasy VI-VIII

              I miejsce Magdalena Turek

              II miejsce Oliwia Wierzbińska

              IIII miejsce Weronika Harpula

              Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            • Gminne Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej

            • W ubiegłą sobotę 2 marca w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do sportowej rywalizacji w kategorii chłopców  przystąpiło aż sześć drużyn z Gminy Łańcut. Nasz zespół wystąpił w składzie: Seweryn Krzywonos, Oskar Stącel, Adrian Rusinek, Adrian Pięta, Szymon Świątoniowski, Michał Michno, Daniel Henclik, Bartosz Chuchro, Bartłomiej Harpula i Adrian Żółtek. Po bardzo emocjonujących i pasjonujących pojedynkach przy siatce w końcowej klasyfikacji szkół nasi uczniowie zajęli IV miejsce. Dodatkowo za postawę na boisku, szacunek do innych uczestników turnieju cała drużyna otrzymała nagrodę fair play. Gratulujemy!

            • Nasi zdolni…..

            • Z radością i dumą informujemy, że Michał Michno zakwalifikował się do finałowego etapu konkursu z historii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. I nie byłoby to zaskakujące, ponieważ jego pasją jest historia i geografia, gdyby nie fakt, że jest on uczniem .… klasy 6. Musiał więc na swej drodze do finału zmierzyć się z uczniami starszych klas z całego województwa, którzy mieli o wiele łatwiej, ponieważ zagadnienia konkursowe poznali i omówili w procesie nauczania historii na poziomie szkoły podstawowej. I tutaj przyszły z pomocą koleżanki z klasy….W dniu zmagań na etapie okręgowym, przed konkursemna Michała czekała gorąca czekoladą i własnoręcznie upieczone ciasteczka. Takie wsparcie, połączone z jego wiedzą, talentem i pracowitością musiały zaowocować. 6 kwietnia br. odbędzie się finał. Przed Michałem ogrom pracy. Musi opanować materiał nauczania przewidziany w klasie ósmej szkoły podstawowej. Wobec tego  jeszcze mocniej „trzymamy za niego kciuki”. Powodzenia – Michał J

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Anny Jenke w Rogóżnie
      • 17 225 05 30 lub 17 225 05 31
      • Szkoła Podstawowa Przedszkole Publiczne Rogóżno 374 37-112 Kosina woj. podkarpackie Poland
      • mgr Barbara Wiśniewska
      • Skrytka ePUAP /SP_ZSRogozno374/SkrytkaESP
    • Logowanie