• Aktualności

            • XV Gminna Spartakiada Dzieci i Młodzieży

            • 7 października 2023 roku uczniowie klasy II i  III uczestniczyli w XV Gminnej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży – Konkursie Gier i Zabaw klas I – III  „Baw się razem z nami”. Dzieci z Rogóżna rywalizowały z rówieśnikami z Albigowej, Kosiny, Cierpisza, Soniny i Wysokiej. Konkurencje, z którymi przyszło się im zmierzyć to: sztafeta, rzuty do „żywego kosza”, strzał na bramkę,  zamiana piłek czy bieg w workach. Młodzi sportowcy w składzie: Zuzia Sas, Liliana Sacała, Marianka Krzywonos, Natalka Czyrek, Zuzia Szewczyk, Oskar Sowa, Dominik Harpula, Gabryś Staszewski, Tobiasz Henclik i Mikołaj Harpula  dzielnie rywalizowali do końca i w rezultacie zajęli IV miejsce.

              Ponadto dyplom i medal dla wyróżniającego się sportowca otrzymał Oskar Sowa, a dyplom i statuetkę najlepszego sportowca wywalczyła Marianka Krzywonos. Gratulujemy!

            • Pasowanie na Ucznia

            • Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. W dniu 29 września 2023 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość. Uczniowie klasy 1 zostali przyjęci do grona uczniów Zespołu Szkół im. Anny Jenke w Rogóżnie. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, wśród nich wójt gminy Łańcut oraz rodzice uczniów.

              Uczniowie klasy I przygotowani przez wychowawczynię Panią Barbarę Szajnar zaprezentowali program artystyczny. Udali się w podróż do odległych krain.  W każdej z nich dzięki swojej wiedzy i talentowi zdobyli dary, które będą ich prowadziły przez dalsze lata nauki – miłość, mądrość, pracowitość. Doskonałym występem uczniowie udowodnili, że są gotowi do sumiennej nauki i pracy
              w szkole. Po części artystycznej Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar  Szkoły, a pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. Pamiątkowe dyplomy, książki i bidony wręczył wójt Pan Jakub Czarnota.

              Następnie, delegacja klasy drugiej, przywitała młodsze koleżanki i kolegów pięknymi wierszami, wesołą piosenką oraz  upominkami.

            • Smok Novuś

            • Po warsztatach czytelniczych, które odbyły się  naszej szkole p. Beata Krawiec pozostawiła strój smoka Novusia, aby chętni uczniowie z młodszych klas mogli się w niego przebrać. Z tej propozycji chętnie skorzystali uczniowie klas I – III i kilka dziewczynek z klasy V. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że uczniowie wezmą przykład ze smoka Novusia, który według bajki o nim pochłaniał książki w olbrzymich ilościach i będą aktywnymi czytelnikami.

            • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            • 29 września 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej autorki książek dla dzieci i młodzieży, która jest patronką tego wydarzenia. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Podczas akcji wybrane fragmenty książek z biblioteki szkolnej przedszkolakom i uczniom klas I – VIII czytały  p. Janina Fudali, Kinga Nowogrodzka, Lucyna Wierzbińska, Barbara Kiełb, Iwona Trojanowska, Grażyna Czarny, Małgorzata Orłoś, Lucyna Mazur.

              Do głośnego czytania zostały wybrane następujące pozycje:

               Przedszkole – „Bambi”, „Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe”

              Klasa I – „Pan pies i lisek urwisek”

               Klasa II – „Natka i niesforny elf”

               Klasa III – „Chłopiec z Lampedusy

              Klasa IV – „Niezłe ziółko”

              Klasa V – „Droga do domu

              Klasa VI – „Tajemnica Dąbrówki”

              Klasa VII – „Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu Księga 1”

              Klasa VIII – „Chłopiec znikąd”

              Dużą atrakcją dla przedszkolaków były odwiedziny sympatycznego smoka Novusia, który jak opowiada bajka, mieszkał niegdyś w podziemiach rzeszowskiej starówki i pochłaniał książki w wielkich ilościach. Organizacja Dnia Głośnego Czytania jest doskonałą okazją, by uświadomić uczniom, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

            • Dzień jabłka w przedszkolu

            • 28 września przypada Światowy Dzień Jabłka, mający na celu spopularyzowanie jedzenia tego najbardziej znanego owocu na świecie. Wszyscy w tym dniu mieliśmy na sobie kolor czerwony.

              Maluchy chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Ten czas urozmaiciły również ciekawe zabawy z wykorzystaniem jabłek. Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

            • "Teatrzyk Zielony Melonik w przedszkolu"

            • Dnia 26.09.2023r. przedszkolaki obejrzały spektakl pt. "Nerwy do konserwy". Jest to opowieść o małym Heniu, który, jak każde dziecko, toczy czasem walkę z nudą. Gdy ta wkrada się w jego życie, górę bierze złość. Chłopiec spotyka kota o imieniu Baleron, którego psoty i niemądre pomysły starają się zwieść Henia na manowce...

              Ze spektaklu dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat emocji i o tym, jak sobie z nimi radzić.

            • Spotkanie z Panią Beatą Krawiec

            • 21 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli w warsztatach czytelniczych prowadzonych przez Panią Beatę Krawiec – dziennikarkę, coach, specjalistkę ds. promocji i reklamy księgarni Nova. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych: uczniowie  klas I – IV  i V – VIII.  Podczas  zajęć  dzieci z   klas I – IV  wysłuchały  bajki o amarantowym smoku Novusiu, żyjącym niegdyś w podziemiach rzeszowskiej starówki, który pochłaniał książki w wielkich ilościach. W trakcie czytania bajki pojawił się jej główny bohater, co dostarczyło  wiele radości, dowodem czego była żywiołowa reakcja słuchaczy. Uczniowie w trakcie obydwu spotkań zostali zabrani w podróż po lokalnej historii i legendach związanych z naszym regionem. Mieli  okazję wysłuchać „Rzecz o Stanisławie Stadnickim czyli legendę Diabła łańcuckiego”, której autorką jest Pani Beata Krawiec. Legenda przedstawiona w sposób niezwykle barwny i interesujący spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchających. Podczas warsztatów prowadząca podkreśliła jak cenne dawniej były książki, ukazała wiele korzyści płynących z czytania , potrzebę ciągłego zdobywania wiedzy, wykształcenia i inwestowania w rozwój osobisty.  Aktywizowani uczniowie zadawali pytania, udzielali odpowiedzi, wyrażali swoje opinie na poruszane tematy,  słuchali z uwagą różnych ciekawostek historycznych i rad wychowawczych.  Dużym zainteresowaniem wśród uczestników warsztatów cieszyły się eksponaty i rekwizyty przywiezione przez Panią Beatę . Uczniowie mogli ubrać się w strój szlachecki, przymierzyć wojskowe mundury i zapoznać się  z repliką broni używaną w Wojsku Polskim. Dla uczniów naszej szkoły były to kolejne, niezwykle ciekawe i pasjonujące zajęcia z Panią Beatą Krawiec, która jeszcze po ich zakończeniu poświęciła czas, by porozmawiać z uczniami klasy VIII na interesujące ich tematy.

            • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

            • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień Przedszkolaka ma także być okazją do świętowania, wspólnej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

               20.09.2023 roku kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Za wspaniały udział dzieci otrzymały upominek i „ dyplom wzorowego przedszkolaka”. Na twarzy każdego gościł szeroki uśmiech. Zabawy przyniosły ogromną radość i niezapomniane wrażenia.

              Wszystkim Przedszkolakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu.

            • XII odsłona Narodowego Czytania

            • Na dobry początek nowego roku szkolnego nasza placówka przyłączyła się do wielkiego wydarzeniakulturalnego promującego czytelnictwo i klasykę polskiej literatury. Tym razemnajstarsi uczniowie wysłuchali fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” - pozycję zaproponowaną przez Parę Prezydencką.

              Na tę okoliczność do klasy ósmej przybyli zaproszeni goście: Pani Janina Fudali - emerytowany dyrektor Zespołu Szkół, Pani Grażyna Czarny – kierownik Ośrodka Kultury oraz Pan Jan Kiełb – sołtys wsi i radny Gminy Łańcut. Państwo lektorzy umożliwili nam spotkanie z rodzinami Bohatyrowiczów i Korczyńskich, a takżeprzenieśli do czasów Jana i Cecylii nad piękny Niemen. Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne zdjęcie oraz przybicie pamiątkowej pieczęci z Kancelarii Prezydenta RP. Czytanie dzieła z kanonu polskiej literatury ubogaciło młodzież i dorosłych.

            • Dzień otwarty

            • Rozpoczęcie roku szkolnego w naszej placówce było wyjątkowe.  Rano cała społeczność szkolna w orszaku z pocztem sztandarowym udała się na uroczystą Mszę św. Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami klas. W szkole czekała miła niespodzianka w postaci nowych sallekcyjnych,  atrakcyjnie urządzonego holu, wyremontowanych korytarzy oraz nowej hali sportowej dofinansowanej z programu Ministerstwa Sportu - Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - Edycja 2020. Nowy obiekt ma dwie kondygnacje: na parterze znajduje się sala gimnastyczna ze ścianką wspinaczkową oraz zaplecze higieniczno-sanitarne dla uczniów, zaplecze socjalne dla nauczycieli, sanitariaty, kotłownia i magazyn sportowy. Na drugiej kondygnacji jest  antresola dla widzów oraz  siłownia i sala lekcyjna. Uczniowie, rodzice, mieszkańcy Rogóżna i wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć halę sportową w godzinach popołudniowych podczas Dnia Otwartego zorganizowanego przez Gminę Łańcut, CKGŁ oraz Zespół Szkół im. Anny Jenke. Na to doniosłe wydarzenie przybył wójt pan Jakub Czarnota, dyrektor Centrum Oświaty pan Wojciech Dudek, miejscowi radni pan Jan Kiełb i pan Tomasz Harpula. W nowej hali został rozegrany pierwszy mecz przez najmłodszych członków KS Szarotka oraz odbył się pokaz wspinaczki na ściance, która stanowiła wielką atrakcję dla przybyłych. Nie brakowało chętnych do wspinania się po trzech różnych trasach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również siłownia. Absolwenci, rodzice uczniów i wszyscy przybyli mieszkańcy mieli okazję obejrzeć też całą szkołę, zobaczyć nowoczesne pomoce dydaktyczne i …powspominać. Podczas wakacji wiele się zmieniło - w miejscu byłej sali gimnastycznej wykonano korytarz łączący nowy obiekt ze szkołą, powstała też kolejna sala lekcyjna. Cały obiekt jest dostosowany do osób niepełnosprawnych. Podczas Dnia Otwartego najmłodsi korzystali z dmuchańców oraz gier i zabaw proponowanych przez animatorów. Na koniec odbył się pokaz lotniczy wykonany przez członków Stowarzyszenia Lotniczego Gminy Łańcut „Dedal”. Od 4 września dzieci i młodzież z Rogóżna mają dogodne warunki do uprawiania różnorodnych dyscyplin sportowych,takich jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna,nożna,  tenis,  badminton, wspinaczka czy gimnastyka.

            • Rozpoczęcie roku szkolnego

            • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 – 4 września 2023 r. (poniedziałek):

              • 7.30 Zbiórka przed szkołą i wyjście pod opieką nauczycieli do kościoła.
              • 8.00 Msza Święta.
              • Powrót do szkoły.
              • Spotkanie z wychowawcą.
            • Wyprawka ucznia klasy pierwszej

            • Obuwie zmienne

              Strój na zajęcia sportowe (koszulka + spodenki) w podpisanym worku

              Wyposażenie piórnika:

              2 ołówki HB
              Temperówka ze zbiorniczkiem
              Gumka
              Kredki ołówkowe

              Flamastry
              Nożyczki z zaokrąglonymi końcami
              Klej w sztyfcie
              Linijka 15 cm

              Zeszyty:

              Zeszyt w wąską linię z linią pomocniczą formatu A4
              3 zeszyty w kratkę

              Materiały plastyczne zapakowane w teczkę z rączką (przechowywane
              w klasie)

              Blok rysunkowy biały – 2 sztuki
              Blok rysunkowy kolorowy – 2 sztuki
              Blok techniczny biały
              Blok techniczny kolorowy
              Bibuła (mały zestaw lub wybrane 3 kolory)
              Klej Magic lub Czarodziej w tubce
              Plastelina
              Farby plakatowe
              2 pędzle o różnej szerokości (włożone do farbek)
              Pojemnik na wodę
              2 taczki tekturowe A4 (na prace plastyczne oraz karty pracy)

              Ważne:

              • Wszystkie przybory powinny być podpisane (markerem), lub oklejone karteczką z imieniem i nazwiskiem
              • Zeszyty powinny być podpisane i oprawione
            • Do zobaczenia, szkoło!

            • W piątkowy poranek 23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Podczas uroczystej akademii Pani Dyrektor Barbara Wiśniewska skierowała przemówienie okolicznościowe do uczniów i absolwentów, rozdała świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za osiągnięcia w nauce i wzorowa postawę oraz dyplomy dla uczniów otrzymujących stypendium Wójta Gminy Łańcut. Ważnym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły kolegom z klasy VII. W dalszej części uczniowie wysłuchali montażu słowno-muzycznego  o tematyce wakacyjnej przygotowanego przez koleżanki i kolegów z klasy czwartej. Kończąc spotkanie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i życzyła zebranym bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Po oficjalnej ceremonii uczniowie udali się do swoich klas, gdzie otrzymali z rąk wychowawców świadectwa. Wakacje czas zacząć! Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

            • POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

            • W dniu 22 czerwca, podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy zakończyli swoją edukację w murach naszej szkoły. Na wstępie, Pani Dyrektor podczas przemówienia skierowała ciepłe słowa do wszystkich zebranych, dziękując za wspólne lata nauki, radości i trosk. Następnie uczniowie klasy VIII zaprezentowali program słowny, w którym wspominali minione szkolne lata oraz podziękowali wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud kształcenia, wychowania, za dobre słowo i wsparcie w chwilach zwątpienia. Pożegnanie klasy VIII przez VII, to zwyczajowa część uroczystości pożegnania absolwentów. Rok młodsi koledzy w humorystyczny sposób przypomnieli ósmoklasistom kolejne etapy ich edukacji. Za pomocą fragmentów muzyki, gestów i mimiki bardzo trafnie zilustrowali też sytuacje z lekcji na poszczególnych przedmiotach. Tradycyjnie nie brakło przyśpiewek, z treści których młodzież dowiedziała się, jak postrzegana jest przez młodszych uczniów. W program włączyły się również z muzycznym akcentem uczennice klasy VI.

              ŻYCZENIA

              Drodzy Ósmoklasiści: życzymy Wam, abyście byli odważni, wierzyli w siebie i swoje możliwości. Niech dalsza nauka sprawia Wam przyjemność i stawia przed Wami całkiem nowe wyzwania. Życzymy, aby mierzenie się z nimi było dla Was źródłem satysfakcji i pierwszym krokiem do wielkich życiowych sukcesów. Powodzenia!

                                                                       Pani Dyrektor, Wychowawczyni,

                                                                       Nauczyciele oraz Pracownicy szkoły.                                     

            • WIZYTA STRAŻAKÓW

            • W dniu 21 czerwca ,nasza szkoła gościła strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych: przedszkolnej i klas I-III oraz klas IV-VIII. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Strażacy pomagają ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi, oraz koordynują  wiele innych działań na rzecz społeczeństwa, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców wsi i miast. Interwencje te często są bardzo niebezpieczne i wymagają niezwykłej odwagi. Strażacy zaprezentowali  uczniom sprzęt i wyposażenie wozu strażackiego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się atrakcja, polegająca na przewracaniu pachołków strumieniem wody z węża.

              Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi, dzieci utrwaliły sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy za atrakcyjne i ważne zajęcia. Wszystkim strażakom życzymy wielu sukcesów, bezpiecznych powrotów, dziękujemy za trud i ofiarną służbę. 

            • W Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów

            • W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klasy siódmej z przedstawicielami szóstoklasistów i wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Markowej. Z racji zbliżającej się beatyfikacji Józefa i Wiktorii Umów oraz ich dzieci mieli okazję bliżej poznać tę niezwykłą rodzinę. Najpierw stanęli przy ich grobie na miejscowym cmentarzu, następnie przy pomniku, który znajduje się w Sadzie Pamięci, a później z zainteresowaniem i przejęciem zwiedzili muzeum. Poznali bohaterskie postawy Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej pomagali Żydom, ryzykujący życiem własnym i bliskich, ze szczególnym uwzględnieniem pięknego zachowania markowian, w tym głównie rodziny Ulmów.

              Zwiedzanie muzeum pełnego symboliki było wyjątkową lekcją historii i lekcją wychowawczą uczącą  wzajemnego szacunku  i właściwych postaw międzyludzkich.

            • Wycieczka do Skansenu w Markowej

            • 16 czerwca uczniowie klas IV, V oraz VI wraz z opiekunami Marią Szczepańska, Lucyną Mazur i Urszulą Flejszar uczestniczyły w wycieczce do Zagrody Muzeum Wsi Markowa.

              Skansen Zagroda to kompleks chałup i budynków gospodarczych urządzonych w sposób nawiązujący do tradycji XIX i początku XX wieku. Głównym celem wycieczki było przybliżenie wyglądu dawnej wsi, architektury, kultury oraz obrazu życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. Dzieci zapoznały się z wyglądem kuchni, izb mieszkalnych i ich wyposażeniem. Zwiedziły budynki gospodarcze, kuźnię i muzeum pożarnictwa.

              Wycieczka zakończyła się ogniskim i zabawami na świeżym powietrzu.

            • Pokazy filmowe KINOLUB

            • Uczniowie klasy VII mieli możliwość obejrzeć film „Świat Lotty” w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w ramach festiwalu KINOLUB.  To wspaniały projekt, na którym nieodpłatnie prezentowane są międzynarodowe produkcje przeznaczone dla młodych widzów. Przed emisją odbyła się krótka prelekcja i pogadanka na temat kina. Pokaz, w którym uczestniczyła nasza młodzież, był wartościowy pod względem treści i rzemiosła filmowego. Dodatkową atrakcją wyjazdu była podróż pociągiem.

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Anny Jenke w Rogóżnie
      • 17 225 05 30 lub 17 225 05 31
      • Szkoła Podstawowa Przedszkole Publiczne Rogóżno 374 37-112 Kosina woj. podkarpackie Poland
      • mgr Barbara Wiśniewska
      • Skrytka ePUAP /SP_ZSRogozno374/SkrytkaESP
    • Logowanie