Wesołych Świąt
W mobilnym planetarium
Dnia 15 kwietnia klasy I-IV miały okazję odbyć wyjątkową podróż po wszechświecie za sprawą mobilnego planetarium z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Planetobus kilka lat temu zawitał w naszej szkole, tym razem przybył do ZS w Kosinie, gdzie odbyły się pokazy. Uczniowie poznali tajemnice Układu Słonecznego, gwiazdozbiorów i stacji kosmicznych. Pasjonaci zachwycili się niezwykłą lekcją, a pozostali uczniowie w niekonwencjonalny sposób poszerzyli wiedzę o kosmosie.
4
Wycieczka do kręgielni
15 kwietnia 2025 r. odbył się wyjazd na kręgle do Kręgielni "KOLORADO" w Krasnem. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku oraz integracja zespołów klasowych. Wyjazd był także okazją do utrwalenia wzorców kulturalnego i bezpiecznego zachowania w środkach komunikacji publicznej. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką dla naszych dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów.
Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.
Po zmaganiach udaliśmy się do ,,Karczmy pod Strzechą” na pyszny posiłek. Do Rogóżna wróciliśmy zmoczeni deszczem, ale w znakomitych humorach.
Wycieczka do kręgielni15 kwietnia 2025 r. odbył się wyjazd na kręgle do Kręgielni "KOLORADO" w Krasnem. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku oraz integracja zespołów klasowych. Wyjazd był także okazją do utrwalenia wzorców kulturalnego i bezpiecznego zachowania w środkach komunikacji publicznej. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką dla naszych dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów.Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.Po zmaganiach udaliśmy się do ,,Karczmy pod Strzechą” na pyszny posiłek. Do Rogóżna wróciliśmy zmoczeni deszczem, ale w znakomitych humorach.
Spotkania ze strażakami w przedszkolu
Dnia 2 kwietnia 2025 roku w przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakami. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, sprzęcie, który używają oraz o tym jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo. Przedszkolaki mogły zobaczyć z bliska wóz strażacki oraz sprzęt niezbędny w ich codziennej pracy.
1
Sprawozdanie z wycieczki do Jarosławia
Uczniowie klas 1–3 Zespołu Szkół w Rogóżnie
Śladami Sługi Bożej Anny Jenke Patronki SzkołyData wycieczki: 4 kwietnia 2025roku
Miejsce: Jarosław – Opactwo i miejsca związane z Anną JenkeW piękny, słoneczny dzień klasy 1–3 wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Jarosławia ze swoimi wychowawcami i katechetą.
Celem było poznanie postaci Sługi Bożej Anny Jenke – urodzinowe odwiedziny nauczycielki, która całe życie pomagała innym i była bardzo blisko Pana Boga.Podczas wyjazdu:
- Złożyliśmy kwiaty przy krypcie Anny Jenke
- Uczestniczyliśmy w pięknej Mszy Świętej
- Wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej wokół Opactwa – dzieci niosły krzyż
- Zwiedziliśmy ogród Anny, Kaplicę Czarną i Kaplicę św. Jana Pawła II
Po modlitwie był czas na coś słodkiego:
- Ciepła herbatka
- Pyszne ciasteczka
- Czekoladki od pani Janiny Fudali – dziękujemy!
- Na zakończenie – pyszne lody śmietankowe
Nie zabrakło też wspólnej zabawy, śmiechu i integracji.
Dzieci miały możliwość zakupu pamiątek i wróciły do domu bardzo szczęśliwe.82
XXIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke „PRAGNĄĆ TYLKO GWIAZD”
4 kwietnia, tuż po 94. rocznicy urodzin Anny Jenke, odbył się konkurs poświęcony Patronce szkoły. Cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba uczestników z powiatu łańcuckiego i zaprzyjaźnionych placówek spoza rejonu. Zadowolenie z tego faktu wyraziła dyrektor szkoły Pani Barbara Wiśniewska, rozpoczynając tegoroczną edycję. Podczas powitań zaznaczyła również obecność pani Janiny Fudali, która przed laty jako dyrektor szkoły była inicjatorem i organizatorem tychże konkursów. Uczniowie prezentowali swoje talenty w kategorii recytacji, piosenki i pracy plastycznej. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas zmagań konkursowych wybrzmiewałynie tylko znane dotąd teksty i melodie, ale równieżwiersze napisane przez młodzież i własne kompozycje muzyczne. Występy uczniów były na bardzo wysokim poziomie. Młodzi artyści zachwycali talentem, dojrzałością rozumienia prezentowanych tekstów, wrażliwością na poezję i muzykę, co sprawiało, że konkurs stał się ucztą duchową. Efektem tego była spora liczba laureatów.
Recytacja
Klasy IV-V
I miejsce: Emilia Mroszczyk (SP2 Budy Łańcuckie), Klara Janowska (Kraczkowa)
II miejsce: Liliana Urban (Brzóza Stadnicka), Lena Kucaj (Handzlówka), Julia Bielucy (Kosina)
III miejsce: Izabela Strawa (Strawa), Marianna Krzywonos (Rogóżno), Lena Kawa (Rogóżno)
Klasy VI-VIII
I miejsce: Emilia Drozd (SP3 Przeworsk), Kuba Palikij (SP4 Łańcut)
II miejsce: Ewa Wanowicz (SP4 Łańcut), Natalia Duma (SP2 Budy Łańcuckie), Maja Nieroda (Kraczkowa), Jagoda Kowal (SP3 Przeworsk), Lena Pieniążek (SP2 Przeworsk),
III miejsce: Milena Sochacka (Głuchów), Gabriela Bester (Kosina), Oliwia Wierzbińska (Rogóżno), Nikodem Kraus (SP1 Białobrzegi)
Piosenka
Klasy IV-V
I miejsce: Liliana Sacała (Rogóżno)
II miejsce: Julia Prajs(Brzóza Stadnicka)
III miejsce: Marianna Krzywonos (Rogóżno)
Klasy VI-VIII
I miejsce: Zuzanna Stęchła (SP 3 Przeworsk)
II miejsce: Julia Rupar (Głuchów)
III miejsce: Kornelia Pelc (Rogóżno)
Praca plastyczna
Klasy IV-V
I miejsce: Jowita Rogowska(Brzóza Stadnicka), Maciej Trznadel (Głuchów),
II miejsce: Blanka Baj (Brzóza Stadnicka), Natalia Czyrek (Rogóżno)
III miejsce: Wiktor Bar (Wysoka),Zuzanna Sas (Rogóżno),Emilia Jarmoła (Rogóżno)
wyróżnienie: Patryk Bar (Wysoka)
Klasy VI-VIII
I miejsce: Julia Rinkel (Głuchów),Paulina Kulpa (Jagiełła), Michalina Sacała (Rogóżno)
II miejsce: Oliwia Sosnowiec (Wysoka), Karolina Kulpa (Jagiełła)
III miejsce: Karolina Woś (SP2 Budy Łańcuckie), Anita Wojtyczka (SP2 Budy Łańcuckie),
wyróżnienie: Martyna Głąb (Głuchów)
Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk pani dyrektor Barbary Wiśniewskiej pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięzcy - nagrody książkowe i dyplomy, a nauczyciele przygotowujący uczniówi członkowie komisji zostali obdarowani książkami poświęconymi Annie Jenke.
Na zakończenie Pani Dyrektor wyraziła radość z owocnego spotkania i zaprosiła na kolejną edycję już za rok, by można było „podawać młodzież wyżej i dalej”.
53
Kwalifikacja do I klasy
III miejsce naszych uczennic w XXII Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Soninianka” w Soninie
W sobotni poranek 5 kwietnia na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Soninie odbył się Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. Przed rozpoczęciem zawodów z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łańcucie przeprowadził krótką prelekcję. Temat dotyczył głównie zdrowego odżywiania, szkodliwego wpływu napojów energetycznych na młody organizm oraz zagrożeń związanych z używaniem e- papierosów. Następnie Pan Witold Kuźniar przywitał wszystkich uczestników turnieju oraz ich opiekunów.
W zawodach naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy V Oliwia Mytych i Milena Świątoniowska z klasy VI Patrycja Bosak i Kornelia Pelc z klasy VII Rita Henclik i Magdalena Rusinek, a z klasy VIII Wiktoria Dąbska oraz Oliwia Wierzbińska. W końcowej klasyfikacji szkół nasze uczennice drużynowo zajęły III miejsce. Na sukces całej drużyny złożyły się indywidualne zwycięstwa w poszczególnych kategoriach wiekowych, a oto wyniki:
Klasy V
I miejsce Milena Świątoniowska
III miejsce Oliwia Mytych
Klasy VI
I miejsce Patrycja Bosak
Klasy VII
II miejsce Magdalena Rusinek
Klasy VIII
II miejsce Wiktoria Dąbska
Uczennice, które stanęły na podium otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Cała drużyna została nagrodzona okolicznościowym dyplomem i pucharem. Podczas całego turnieju młodzi sportowcy i sportsmenki pokazywali swoje wyjątkowe umiejętności i determinację w walce o każdy punkt, a każda rywalizacja przy stole dostarczała wielu emocji. Dla uczniów było to świetne doświadczenie, a dla widzów okazja do podziwiania ich talentu i zaangażowania.
Serdecznie dziękujemy rodzicom Panu Pawłowi Bosak oraz Panu Michałowi Dąbskiemu za pomoc w dowozie naszych uczennic na zawody sportowe.
10
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke – Klasy I-III
28 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke dla uczniów klas I-III. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - Aleksandra Golenia oraz Maksymilian Stącel
II miejsce - Laura Szal oraz Barbara Szewczyk
III miejsce - Nikola Lęcznar oraz Zuzanna Szewczyk
Wyróżnienia: Mikołaj Harpula , Marianna Łapa, Weronika Mroszczyk, Ksawery Olechowski
Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody zostały wręczone przez Dyrektor szkoły, Panią Barbarę Wiśniewską, która nie szczędziła słów uznania dla uczestników konkursu. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zmaganiach konkursowych i w piękny sposób zaprezentowali wiersze poświęcone Patronce naszej szkoły.
19
XXIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke „Pragnąć tylko gwiazd”
Cele konkursu:
· zapoznanie z poezją poświęconą Annie Jenke,
· ukazanie wzorca osobowego i kształtowanie postaw patriotycznych,
· rozwijanie zdolności artystycznych.
Organizator:
Zespół Szkół im. Anny Jenke w Rogóżnie,
Rogóżno 374, 37-112 Kosina
Termin: 4 kwietnia 2025 r. o godz. 900
Zasady uczestnictwa:
1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-V oraz klas VI-VIII.
2. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach:
· recytacja
· piosenka (soliści)
· praca plastyczna (plakat)
3. Uczeń może wziąć udział w kilku kategoriach.
4. Zwycięzcy I etapu eliminacji przeprowadzonych w swojej szkole biorą udział w konkursie powiatowym. Szkoła może zgłosić po dwie osoby z każdej grupy wiekowej i w każdej kategorii.
5. Warunkiem uczestnictwa w kategorii recytacji i/lub piosenki jest przesłanie zgłoszenia (załącznik nr 1) na adres e-mail zsrogozno@gminalancut.pl w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2025 r. Nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznie.
6. W przypadku kategorii plastycznej należy: wykonać prace płaskie format A2, (rysunek, malarstwo, grafika) nadać tytuł, opisać na odwrocie (tytuł, imię i nazwisko ucznia oraz nauczyciela przygotowującego, adres szkoły). Wymagane jest nadesłanie ilustracji wraz z załącznikiem nr 1 pocztą tradycyjną na adres szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2025 r. (liczy się data stempla).
7. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest równoznaczne z udzieleniem Organizatorowi konkursu przez uczestnika zgody na umieszczenie pracy w serwisach i publikacjach internetowych Organizatora konkursu oraz ich prezentację w materiałach promocyjnych i edukacyjnych związanych z konkursem oraz w innych publikacjach związanych z działalnością organizatorów.
8. Zgłoszenie ucznia do konkursu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem warunków regulaminu oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczniów (Klauzula informacyjna dostępna na stronie szkoły)
Przebieg konkursu:
1. Nadesłane prace konkursowe oceni komisja powołana przez Organizatora.
2. W swojej ocenie jury kierować się będzie następującymi kryteriami:
• dobór repertuaru,
• interpretacja,
• kultura słowa,
• ogólny wyraz artystyczny.
Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 min.
Szkoła zapewnia akompaniament do piosenek (organy), odtwarzacz płyt kompaktowych, magnetofon. Obsługa we własnym zakresie.
3. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej szkoły do dnia 15 kwietnia 2025r.
4. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po konkursie lub rozesłane po ogłoszeniu wyników (kategoria plastyczna).
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (17) 225 05 30)
Z radością oczekujemy!!!
Wiosenne sadzenie w przedszkolu!
W naszym przedszkolu wiosna zagościła na dobre! Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem siały rzeżuchę, pomidory i paprykę oraz sadziły cebulę i sadzonki kwiatów w doniczkach. Mali ogrodnicy uczyli się, jak dbać o rośliny, podlewać je i obserwować ich wzrost. To wspaniała lekcja przyrody i cierpliwości, a także radość z samodzielnej uprawy roślin.
15
Warsztaty uczniów klas ósmych - „Sztuka kulinarna w obiektywie”
W dniu 24 marca 2025 r. uczniowie klasy 8 wzięli udział w warsztatach zorganizowanych z okazji Dni Otwartych w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej. Celem wydarzenia było zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkoły oraz umożliwienie uczniom zapoznania się z różnorodnymi przedmiotami i zajęciami, które będą mogli wybrać w kolejnych latach nauki. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych, które miały na celu rozwijanie ich zainteresowań i umiejętności w różnych dziedzinach, takich jak: przygotowanie ciasteczek, plating talerzy pod desery, sporządzanie kaw i drinków bezalkoholowych, warsztaty fotograficzne. Zajęcia były prowadzone przez nauczycieli oraz uczniów, którzy w interesujący sposób przedstawili zagadnienia związane z tematyką warsztatów. Uczniowie klasy 8 aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazując duże zaangażowanie oraz ciekawość, co zostało docenione przez prowadzących. Warsztaty były doskonałą okazją do lepszego zrozumienia oferty edukacyjnej szkoły oraz do rozwinięcia pasji i zainteresowań uczniów. Dni Otwarte stanowiły również przestrzeń do rozmowy z nauczycielami, dyrekcją oraz starszymi kolegami i koleżankami ze szkoły, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i wskazówkami na temat wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Zachęcamy uczniów do kontynuowania aktywności podczas podobnych wydarzeń w przyszłości, co pozwoli im jeszcze lepiej poznać ofertę szkoły i podjąć świadome decyzje dotyczące dalszej edukacji.
26
„Rubikuj – Powiatowy Turniej Łamigłówek i Gier Logicznych”
W dniu 27 marca 2025 r. odbył się po raz X konkurs „Rubikuj – Powiatowy Turniej Łamigłówek i Gier Logicznych” w II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie, w którym udział wzięła drużyna uczniów naszej szkoły.Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności matematycznych, logicznego myślenia oraz współpracy w zespole. W zmaganiach wzięło udział 10 drużyn z różnych szkół. Nasza drużyna, składająca się z uczniów klasy siódmej: Michała Michno i Oskara Stącel, wykazała się ogromnym zaangażowaniem oraz doskonałymi umiejętnościami rozwiązywania problemów matematycznych. W ramach konkursu uczniowie musieli rozwiązywać zadania indywidualne oraz grupowe, wymagające współpracy, kreatywności oraz szybkiego podejmowania decyzji.Należy podkreślić, że mimo trudności i wymagającego charakteru rywalizacji, uczniowie wykazali się dużą determinacją i umiejętnością pracy zespołowej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy im za zaangażowanie. Udział w takim wydarzeniu to doskonała okazja do rozwoju, a także do wymiany doświadczeń z rówieśnikami z innych szkół. W przyszłości planujemy kontynuować udział w tego typu konkursach, by jeszcze bardziej motywować uczniów do rozwoju matematycznego.
Kicia Kocia w przedszkolu
Grupa przedszkolna „Jeżyki” zrealizowała kolejny etap projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Tym razem poznały książeczkę „Kicia Kocia gotuje”. W związku z tym wybraliśmy się do naszej szkolnej kuchni. Tam dzieci poznały pracę pań kucharek oraz pani intendentki. Panie oprowadziły dzieci po wszystkich pomieszczeniach kuchennych, pokazały sprzęty kuchenne i opowiedziały o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się jak i gdzie przygotowywane są pyszne posiłki, które jedzą w przedszkolu. Dziękujemy paniom za pomoc w realizacji kolejnego etapu naszego projektu.
5
Wojewódzki Konkurs Literacki
Szkoła Podstawowa im. KEN w Woli Dalszej zorganizowała kolejną edycję konkursu literackiego, w tym roku hasło przewodnie brzmiało „W sieci (bez)przemocy”. Zadaniem uczestników z klas VI-VIII było przedstawienie w formie kartki z pamiętnikaswoich doświadczeń,emocji oraz przemyśleń związanych z użytkowaniem Internetu. Jury przyznało I miejsce naszej uczennicy Zofii Paluch z klasy VIII. Laureatka dostała dyplom i nagrodę od organizatorów, a dodatkowo otrzymała pamiątkową książkę z rąk Pani Dyrektor Barbary Wiśniewskiej. Cieszymy się sukcesem Zosi i serdecznie gratulujemy! Zachęcamy innych do szlifowania swojego warsztatu pisarskiego i prezentowania własnej twórczości.
Kiermasz wielkanocny
A gdybym był… Bohaterowie lektur szkolnych
25 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Soninie już po raz trzeci odbył się konkurs literacki o zasięgu gminnym. Uczniowie mieli za zadanie wybrać postać z kanonu lektur szkolnych, wcielić się w nią i uzasadnić swoją decyzję. Podczas finału uczestnicy występowali przed szeroką publicznością i przedstawiali bohatera. W młodszej kategorii naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV Marianna Krzywonos (Wróżka z baśni CH. Perraulta), Liliana Sacała (Biała Czarownica z powieści C.S. Lewisa) i Zuzanna Sas (Ambroży Kleks z książki J. Brzechwy), zaś przedstawicielką starszej grupy wiekowej była Oliwia Wierzbińska z klasy VIII (Goplana z tragedii J. Słowackiego). Występy dziewczyn zostały docenione przez publiczność i jury. Zuzia Sas zajęła III miejsce a Lila Sacała zdobyła wyróżnienie. Wszystkim naszym reprezentantkom gratulujemy odwagi i kreatywności!
12
Kwalifikacja do przedszkola
Polskie Smyki Dzieciom z Afryki
Już po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w akcji: Polskie Smyki Dzieciom z Afryki realizowanej przez Fundację Pro Spe. Zbiórki środków higienicznych i opatrunkowych na rzecz dzieci z Kamerunu, które uczęszczają do szkół prowadzonych przez polskich Misjonarzy, współpracujących z Fundacją. W naszej szkole zbiórkę organizuje Samorząd Szkolny i Szkolne koło Caritas. Artykuły można przynosić do sali 14 do 30 kwietnia.
„Do ludzi trzeba iść z duszą bogatą w miłość”
Słowa Anny Jenke stały się inspiracją dla uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w I etapie konkursu recytatorskiego poświęconego Patronce. Młodzi artyści przygotowali piękne teksty i w sugestywny sposób przekazali słuchaczom niełatwą treść. Komisja wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia. Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasy IV-V
I miejsce – Lena Kawa, Marianna Krzywonos
II miejsce – Emilia Jarmoła, Zuzanna Sas
III miejsce – Natalia Czyrek, Oskar Sowa
Wyróżnienia- Dominik Harpula, Liliana Sacała, Hanna Gwizdak
Klasy VII-VIII
I miejsce – Oliwia Wierzbińska
II miejsce – Patrycja Bosak
III miejsce – Kornelia Pelc, Rita Henclik
Wyróżnienia – Wioletta Czapiga, Bartosz Chuchro, Daniel Henclik
Dyplomy i nagrody wręczyła uczniom Pani Dyrektor Barbara Wiśniewska, przekazała gratulacje, wyraziła uznanie za aktywną postawę i życzyła udanych wystąpień na kolejnym etapie zmagań konkursowych.
30
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie