• Dzień Babci i Dziadka

• Dnia 16.01.2023r. nasze przedszkolaki spotkały się z ukochanymi Babciami i Dziadkami. Obchodziliśmy wspólnie wyjątkowy dzień, Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały piękne wierszyki, piosenki oraz układy taneczne. Dzieci własnoręcznie przygotowały piękne prezenty. Rodzice zadbali o słodkie dodatki. Dziadkowie mieli okazję obejrzeć prezentację przedstawiającą codzienne życie naszych przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!!!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Dnia 21 lutego  w sposób szczególny troszczymy się o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące. Wszystko to za sprawą Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, by zwrócić uwagę na różnorodność językową na świecie, a jednocześnie podkreślić wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego.

W tym celu w klasach V-VIII w ramach lekcji języka polskiego zostały przeprowadzone różne aktywności. Młodsi uczniowie po prezentacjach multimedialnych i pogadankach wykonywali plakaty poświęcone specyfice ojczystego języka, zaś starsi mieli zajęcia „Potyczki z polszczyzną” w oparciu o materiały przygotowane przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Dzięki włączeniu się w obchody MDJO dzieci i młodzież miały okazję poszerzyć wiedzę i przypomnieć jak ważna jest dbałość o język ojczysty, bo dzięki temu dbamy o własną tożsamość narodową.

• Bal karnawałowy w przedszkolu

• Dnia 31.01.2023r. w naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Były tańce, słodki poczęstunek, zdjęcia i oczywiście wspaniała zabawa. Zabawy z chustą animacyjną, różnego rodzaju konkurencje zręcznościowe i szalone „tańce-wygibańce”. Każdy przedszkolak miał na sobie piękny strój, dzieci na czas balu zmieniły się w pszczółki, żyrafy, motylki, królewny, policjantów, piłkarzy, super bohaterów oraz postaci z bajek. Wszyscy bawili się wspaniale, to był cudowny dzień pełen radości. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji balu.

• Wyjazd na spektakl teatralny

• 13 lutego uczniowie klas IV- VI mieli okazję obejrzeć inscenizację „Katarynki” w wykonaniu aktorów scen krakowskich. Zaprezentowanie noweli Bolesława Prusa na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku było ciekawym wydarzeniem. Niecodzienna adaptacja ukazywała nie tylko losy głównych bohaterów – pana Tomasza i niewidomej dziewczynki, ale przede wszystkim wiarę w ludzi. Spektakl przypomniał młodym widzom, że cuda mogą dziać się w nas samych, czasem wystarczy mały gest, aby pomóc innym i odmienić ich życie.

• AKCJA ANIOŁY DLA KAROLINY

• Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc dla Karoliny Buryło. Wspólnymi siłami podczas zbiórki pieniężnej udało się nam zebrać kwotę 420 zł, którą wpłacono na zbiórkę https://www.siepomaga.pl/wplata/gYSOj34m . Dziękujemy również za wykonanie i dostarczenie pięknych aniołów, które przekazano na kiermasz charytatywny dla Karoliny organizowany 19 lutego w Wysokiej.

• Wyjazd na narty

• 8 lutego 2023 roku piętnastoosobowa grupa miłośników „białego szaleństwa” ze Szkoły Podstawowej z Rogóżna wyjechała na narty do Puław na stok „Kiczera”. Uczniowie, którzy po raz pierwszy brali udział w takim wyjeździe, zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa w czasie jazdy na nartach. Następnie uczyli się z instruktorem elementarnych umiejętności narciarskich takich jak jazda pługiem i hamowanie. Doskonalili także jazdę równoległą oraz poznali zasady korzystania z wyciągu orczykowego i krzesełkowego. Sporadyczne i bezbolesne wywrotki, które zdarzają się zawsze na początku nauki jazdy na nartach nikogo nie zrażały, a wręcz przeciwnie były powodem do śmiechu i jeszcze większą zachętą do dalszej jazdy. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu zmęczeni ale bardzo zadowoleni i jak zwykle z pytaniem „Kiedy kolejny taki wyjazd ?”

• "Anioły dla Karoliny" - weź udział w akcji

• Nasza szkoła przyłącza się do akcji charytatywnej organizowanej na rzecz Karoliny Buryło, uczennicy Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej. Dziewczyna zmaga się z chorobą nowotworową. Aby wesprzeć akcję możecie rodzinnie wykonać ANIOŁA. Liczymy na kreatywność. Gotowe prace należy przynosić do do dnia 15 lutego.

Prace przekażemy na kiermasz charytatywny organizowany w Wysokiej 19 lutego 2023r., a dochód ze sprzedaży wspomoże zbiórkę na operację Karoliny.