• Gminne Igrzyska Dzieci w mini piłce nożnej

• 8 maja 2024 r. w Zespole Szkół w Kosinie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w mini piłce nożnej chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się aż 7 szkół z Gminy Łańcut:SP Albigowa, SP Cierpisz, SP Handzlówka, SP Kosina, SP Kraczkowa, SP Rogóżno i SP Sonina.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV, V i VI w składzie: Żółtek Adrian, Nicpoń Filip, Stącel Oskar, Krzywonos Seweryn, Świątoniowski Szymon, Rusinek Adrian, Henclik Daniel,  Harpula Bartłomiej i Jakubowski Tymon. W końcowej klasyfikacji całego turnieju nasi uczniowie zajęli V miejsce. Całej drużynie należą się duże brawa i podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz sportową walkę w każdym meczu.

• Uroczystość upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 26 kwietnia w murach Zespołu Szkół im. Anny Jenke w Rogóżnie odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Pod kierownictwem Pani Barbary Szajnar młodzi artyści z klas 4, 6 i 7 zaprezentowali swoje talenty, przenosząc nas w czasie do momentu uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Sejmik uczniowski i przedstawienie sceniczne były hołdem dla tego ważnego Święta Narodowego, a swoboda sceniczna i perfekcja podniosły rangę wydarzenia.

Dodatkowo występ szkolnego zespołu muzycznego pod batutą Pani Małgorzaty Orłoś nadał uroczystości wyjątkowy charakter, uświetniając znaczenie dnia.

Na zakończenie akademii Pani Dyrektor Barbara Wiśniewska podkreśliła znaczenie patriotyzmu i edukacji historycznej w kształtowaniu młodych umysłów. Bez wątpienia to wydarzenie zostanie w pamięci uczestników jako moment refleksji nad historią i tożsamością narodową.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za ich nieoceniony wkład w przygotowanie tej uroczystości. Docenić należy również ucznia obsługującego nagłośnienie podczas uroczystości. Jego wkład był kluczowy dla płynności i jakości przekazu, co znacząco wpłynęło na przebieg wydarzenia.

Zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania tej ważnej daty w historii naszego kraju, która jest symbolem naszej narodowej dumy i tożsamości.