• Nasi zdolni…..

• Z radością i dumą informujemy, że Michał Michno zakwalifikował się do finałowego etapu konkursu z historii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. I nie byłoby to zaskakujące, ponieważ jego pasją jest historia i geografia, gdyby nie fakt, że jest on uczniem .… klasy 6. Musiał więc na swej drodze do finału zmierzyć się z uczniami starszych klas z całego województwa, którzy mieli o wiele łatwiej, ponieważ zagadnienia konkursowe poznali i omówili w procesie nauczania historii na poziomie szkoły podstawowej. I tutaj przyszły z pomocą koleżanki z klasy….W dniu zmagań na etapie okręgowym, przed konkursemna Michała czekała gorąca czekoladą i własnoręcznie upieczone ciasteczka. Takie wsparcie, połączone z jego wiedzą, talentem i pracowitością musiały zaowocować. 6 kwietnia br. odbędzie się finał. Przed Michałem ogrom pracy. Musi opanować materiał nauczania przewidziany w klasie ósmej szkoły podstawowej. Wobec tego  jeszcze mocniej „trzymamy za niego kciuki”. Powodzenia – Michał J

•  „Język polski jest piękny i bogaty, pełen wyrazów,

których nie można przetłumaczyć na inne języki.”

Wisława Szymborska

Zgodnie z wieloletnią tradycją w naszej szkole 21 lutego świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na lekcjach języka polskiego prezentowane były ciekawostki związane z ojczystą mową.  Uczniowie w klasach IV-VIII podejmowali różne aktywności dotyczące poprawności językowej i ortograficznej, a także frazeologizmów. Pojawiły się zabawy słowem, wśród których dużym wyzwaniem okazały się łamańce językowe. Uczestnicy wykonywali też plakaty tematyczne, korzystali z zamieszczonych na korytarzu ogłoszeń promujących poprawną polszczyznę zgodnie z hasłem: POLSKI NA MEDAL!

Ten dzień przypominał o roli języka polskiego w życiu każdego Polaka, bo jest przecież skarbnicą naszej kultury i doświadczeń.

• III miejsce w Gminnych Igrzyskach Dzieci w mini piłce ręcznej chłopców

• 27 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Albigowej odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w mini piłce ręcznej chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkół Gminy Łańcut: AP Albigowa, SP Cierpisz, SP Kosina i SP Rogóżno. Zawody rozegrane zostały w systemie „każdy z każdym” i w końcowej klasyfikacji szkół nasi uczniowie mogli się cieszyć z zajęcia III miejsca. Młodzi szczypiorniści z klasy V i VI wykazali się ogromnym zaangażowaniem i sportową walką w każdym meczu.  W sportowych zmaganiach wzięli udział: Seweryn Krzywonos, Oskar Stącel, Adrian Rusinek, Adrian Pięta, Szymon Świątoniowski, Michał Michno, Daniel Henclik i Filip Nicpoń. Gratulujemy chłopcom zajęcia III miejsca i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

• Zabawa choinkowa dla uczniów klas młodszych

• Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarz w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Na zakończenie nauki w I półroczu, niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy choinkowej, która odbyła się w środę – 24 stycznia. W efektownych strojach i wyśmienitych humorach wszyscy doskonale bawili się przy muzycznych rytmach. Nie zabrakło zabawnych konkursów, radosnych pląsów i popisów tanecznych. Zabawę dla uczniów prowadziła grupa animacyjna APLAUZ, która zapewniła niezapomniane wrażenia. W przerwie na dzieci czekał na dzieci poczęstunek przygotowany przez rodziców. Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili i w znakomitych humorach pożegnali się z animatorami. Kolejna zabawa choinkowa już za rok.