• Aktualności

            • Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu.

            • Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie.

              Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

              Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie, Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego.

              Dziękujemy Mikołaju.

            • Cudowny czas spędzony z Bogiem

            • W dniach od 8-10 grudnia 2023 roku uczniowie wraz z wychowawcami i katechetą uczestniczyli w rekolekcjach przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

              Rekolekcje odbyły się w Zboiskach koło Sanoka, które prowadził  ks. Dr. Tomasz Stec Dyrektor Ośrodka Wypoczynkowo – Szkoleniowego w Zboiskach.

              Wyjechaliśmy z parkingu SP Rogóżno w piękny dzień Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Pannie.

              Pierwszym punktem naszego wyjazdu była Godzina Łaski u Patrona Polski Andrzeja Boboli w Strachocinie.

              Od godziny 12-13 Adorowaliśmy Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Po Adoracji odbyło się spotkanie z Siostrą ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej w Strachocinie, która opowiedziała nam o patronie Polski i o tym miejscu. Po godzinnej konferencji przeszliśmy do miejsca, które nazywa się Bobolówka i tam odwiedziliśmy Domek Matki Bożej, Stacje Drogi Krzyżowej i Stacje Bolesne Męki Pana Jezusa i Andrzeja Boboli. Podziękowaliśmy Panu Bogu przy Relikwiach Świętego Andrzeja Boboli za ten wyjazd i prosiliśmy, aby dobrze przeżyć czas rekolekcji. Modliliśmy się i dziękowaliśmy za naszą Polskę również przy Pomniku Odzyskania Niepodległości. Podczas powrotu do autokaru robiliśmy piękne Anioły w puszystym śniegu. Było szaleństwo.

              Następnie pojechaliśmy do miejsca docelowego Zboiska.

              O godzinie 18 rozpoczęły się rekolekcje kolacją wspólną, następnie odbyła się konferencja i Eucharystia w Kościele przy ośrodku ,którym mieszkaliśmy.

              Przez cały pobyt byliśmy w takiej domowej atmosferze ,życzliwej obsłudze wygodnymi pokojami z widokiem na przyrodę umożliwiającą komfortowy wypoczynek.

              Mieliśmy okazję uwrażliwić nasze sumienia .

              ’’Nie ważne ,że upadamy ,ważne aby nie trwać w upadku”  Na nawrócenie i spowiedź nigdy nie jest za późno. Słowa, które były kierowane przybliżyły nas do Boga i pomogły zrozumieć czym jest Sakrament Bierzmowania i sens adwentu oczekiwania na przyjście Pana.

              Na pewno w każdym z nas zostało zasiane małe ziarenko ,które będzie kiełkowało przez całe nasze życie ,że ta maleńka miłość która przychodzi będzie mogła znaleźć w naszych sercach dobrze przygotowane miejsce.

              Wróciliśmy do naszych domów pełni radości, miłości i pokoju w sercach. Myślimy ,że będziemy zarażać innych tą miłością. Już nie możemy się doczekać następnego wyjazdu z Naszym Ukochanym Panem Bogiem.

            • Mikołajkowy wyjazd do kina

            • 5 grudnia br. uczniowie klas  IV - VI wybrali się do kina Helios w Rzeszowie aby świętować Mikołajki. Tego dnia dzieci obejrzały film pt. „Mru i Ja. Wielka przygoda na cztery łapy”. W filmie tytułowy kotek Mru pokazał małej dziesięcioletniej dziewczynce o imieniu Cleo, że życie stale się zmienia i nic z tym nie zrobimy.  Można tylko zaakceptować zmiany, a wtedy szybko okaże się, że przerażająca „czarownica” jest fascynującą starszą panią, a jej groźny pies wartownik to poczciwy sympatyczny kundel…

              Po zakończonym seansie filmowym, który dostarczył nam wrażeń, udaliśmy się do McDonalda, tradycyjnie zjeść hamburgera i frytki. 

            • Kiedy myślę Ojczyzna…

            • Pod takim hasłem odbył się XI Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Łańcucie. W tym roku naszą placówkę reprezentowały: Lena Kawa (kl. IV), Patrycja Bosak (kl. V) i Magdalena Turek (kl. VIII). Uczestnicy zmierzyli się z poezją poświęconą polskim miastom, prezentując wiersze wzruszające, refleksyjne, ale też z nutą humoru.  Spośród ponad 70 uczniów komisja konkursowa doceniła ekspresyjny występ Magdaleny Turek, która zajęła III miejsce.

              Uczestnikom i laureatom składamy gratulacje i życzymy rozwijania pasji.

            • Zabawa andrzejkowa

            • W sobotę 25 listopada nasza szkoła tętniła życiem za sprawą najstarszych uczniów naszej szkoły, którzy wraz z wychowawczynią i rodzicami zorganizowali dyskotekę andrzejkową. Impreza odbyła się na hali sportowej i zgromadziła  kilkudziesięciu miłośników tańca i rozrywki z klas I – VIII. Uczestnicy bawili się w udekorowanej sali przy muzycznych hitach, które zapewniali koledzy z klasy 7 Marcel i Daniel. Ósmoklasiści przygotowali loterię fantową oraz liczne zabawy i konkursy, cieszyły się one ogromnym powodzeniem. W organizację imprezy zaangażowali się również rodzice, którzy przygotowali kącik obfity w słodkie przekąski i napoje, a także wspierali nauczycieli opiekunów w  czuwaniu nad bezpieczeństwem imprezy. Organizatorzy i uczestnicy Andrzejek uznali, że to był niesamowity wieczór!

            • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

            • Dnia 23 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej.  Głównym celem uroczystości było zachęcenie ich do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie musieli rozwiązywać różne zagadki, odpowiadać na zadawane pytania, uczestniczyć w zabawie ruchowej związanej z książką. Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich prób uczniowie udali się do biblioteki, gdzie zapoznali się zksięgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem, sposobem wypożyczania i prośbami książki. Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści  uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu pani bibliotekarka pasowała wszystkich uczniów na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Pani Dyrektor Barbara Wiśniewska życzyła nowo pasowanym czytelnikom radosnego obcowania z książką, wręczyła im pamiątkowe dyplomy i wyprawki czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek i przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”. Wyprawki czytelnicze nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Dużo radości sprawiła uczniom możliwość wypożyczenia z biblioteki szkolnej swojej pierwszej książki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że pasowanie na czytelników i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej, a biblioteka będzie kojarzyła się im z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.Życzymy pierwszoklasistom, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.

            • Spotkanie z policjantem i pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej.

            • W dniu 23.11.2023 w naszej szkole gościliśmy pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej oraz policjanta. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Dzieci dowiedziały się czym jest przemoc i agresja oraz jak postępować gdy jesteśmy jej świadkami. Pan policjant przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przepisach regulujących poruszanie się nieletnich na rowerze i hulajnodze oraz podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci zostały również wyposażone w wiedzę potrzebną do właściwego zachowania się w sytuacjach trudnych, w tym zagrażających zdrowiu i życiu (np. zaatakowanie przez psa). Pod koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

            • Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

            • 20 listopada świętowaliśmy w szkole i przedszkolu z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Jak co roku, nie zabrakło niebieskiego akcentu na ubraniach, dzięki czemu cała społeczność szkolna i przedszkolna mogła symbolicznie okazać solidarność z dziećmi na całym świecie. Wsparcie dla dzieci z różnych stron świata popłynęło też w formie datków do puszki. Dzięki hojności dzieci, nauczycieli i pracowników naszej placówki udało się zebrać kwotę 499,20 zł, którą przekazano poprzez organizację UNICEF na akcję „Pomoc dzieciom w kryzysie humanitarnym”.

              W celu zwiększania świadomości dzieci na temat przysługujących im praw Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na plakat dotyczący praw dzieci. Zwycięzców wyłonili wszyscy uczniowie klas I-VIII oddając swoje głosy na wykonane prace. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

              Klasy I-III

              I miejsce: Marianna Krzywonos (klasa III)

              II miejsce: Aleksandra Golenia (klasa II)

              III miejsce: Maciej Henclik (klasa I)

              wyróżnienia: Liliana Sacała (klasa III), Gabriel Staszewski (klasa III)

              Klasy IV-VIII

              I miejsce: Michał Kiełb (klasa VIII)

              II miejsce: Gabriela Dziubak (klasa IV)

              III miejsce: Izabela Gwizdak (klasa IV)

              Pozostali uczestnicy: Julia Kiełb (klasa I), Paulina Milik (klasa I), Laura Szal (klasa II), Maksymilian Stącel (klasa II), Kamila Kawa (klasa III), Lena Korniluk (klasa IV).

              Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wszystkim uczniom wykonania pięknych prac konkursowych!

              Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy włączając się w zbiórkę pieniężną okazali wsparcie potrzebującym dzieciom!

            • Spotkanie z podróżnikiem - Tajlandia

            • 20 listopopada w Zespole Szkół w Rogóżnie odbyło się spotkanie z podróżnikiem.

              Uczniowie mogli posłuchać o Bangkoku. Ta stolica Tajlandii ma już 15 mln mieszkańców. Tajowie nazywają ją Miastem Aniołów.

              Podróżnik Grzegorz Chachura opowiadał nie tylko o typowo turystycznych miejscach w stolicy Tajlandii; odwiedził buddyjskie świątynie, których jest bardzo dużo w Bangkoku, miał możliwość spróbowania prawdziwej tajskiej kuchni, poznał zwyczaje Tajów. Bardzo zaskakująca była informacja, że Tajowie wierzą w dychy. Karmią je wystawiając jedzenie w miseczkach.

              Opowieści podróżnicze urozmaicone były slajdami i ciekawymi przedmiotami. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć bogactwo barw pamujących na ulicach Bangkoku i chłonąć atmosferę jednej z największych stolic świata.

              Tajowie oprócz kalendarza gregoriańskiego posługują się buddyjskim i obecnie mają rok 2566.

              W Tajlandii rządzi król. Za obraźliwe słowa o rodzinie królewskiej można trafić do więzienia. 

              Opowieści podróżnika były  bardzo ciekawe, nikt nie zauważył upływającego czasu. Z pewnością zaprosimy go jeszcze na kolejne spotkanie.

            • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

            • 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji, w poniedziałek 6 listopada chętni uczniowie z klas I – III przebrali się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, wysłuchały fragmentów baśni i bajek, prezentowały swoje ulubione bajki, rozwiązywały krzyżówki i zagadki bajkowe. Przebrani uczniowie wraz z p. bibliotekarką odwiedzili przedszkolaków, którym spotkanie z bajkowymi postaciami dostarczyło wiele radości.

              Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

            • Szkoła pamięta

            • Kolejny raz włączyliśmy się do  akcji MEiN, która odbywa się w czasie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, Uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami odwiedzili groby swoich bliskich i nauczycieli pracujących w naszej szkole oraz osób zasłużonych dla Rogóżna spoczywających na miejscowym cmentarzu. Tam odmówili modlitwę i zapalili znicze. Poszli też pod dęby pamięci, gdzie wysłuchali krótkich informacji o ludziach, którym zostały poświęcone.

              Coroczna akcja zwraca uwagę młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o przodkach i tych, którzy są związani z historią Małej Ojczyzny.

            • Odwiedziny u Patronki Szkoły Służebnicy Anny Jenke

            • W dniu dzisiejszym 31 pażdziernika 2023 roku cała nasza społeczność szkolna wraz z Proboszczem Jackiem Szularem Nauczycielami i Panią Janiną Fudali odwiedziliśmy naszą patronkę Służebnicę Bożą Annę Jenke w Jarosławiu-Opactwie. Na początku naszego pobytu spotkaliśmy się z siostrą Bernadettą, która opowiadała nam o życiu Anny. Siostra była Jej uczennicą. Nasza patronka żyła Ewangelią jako nauczycielka -polonistka. Boga wprowadzała w środowisko szkoły. Oznaczała się głęboką wiarą i nieprzeciętną miłością do Boga i bliźniego. Następnym punktem naszego spotkania była modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem przygotowująca nas do Eucharystii. Mszę Świętą celebrował ksiądz z Opactwa wraz z naszym proboszczem księdzem Jackiem. Uczniowie klas starszych służyli do ołtarza: ministranci, czytanie Słowa Bożego, śpiew psalmu i modlitwy wiernych.Po skończonej Eucharystii przeszliśmy do krypty Służebnicy Anny Jenke złożyliśmy kwiaty i zaśpiewaliśmy piękną pieśń .Następnie posililiśmy się pysznymi kanapkami i gorącą herbatką.

              Kończąc nasze odwiedziny zwiedziliśmy Kaplicę Czarną i Salę Papieską  Jana Pawła II ,a wychodząc z Opactwa odwiedziliśmy dom w którym mieszkała nasza patronka.

              Wyjazd okazał się bardzo ciekawy, radosny i czas  szybko upłynął w miłej atmosferze. Myślę ,że za niedługo odwiedzimy Naszą Patronkę.

            • Dzień Anioła i Wszystkich Świętych

            • Dzisiaj  30 października 2023roku obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Aniołów i Wszystkich Świętych.”

              Nasi uczniowie przebrali się za Aniołów i Świętych, starali się być dobrymi dla innych.

              Przybliżyliśmy  Uczniom Aniołów i Świętych, a przede wszystkim sens Ich istnienia. Zostały przeprowadzone rozmowy na ten temat.

              Tego dnia uczniowie zwracali się do swoich koleżanek i kolegów oraz nauczycieli miłymi słowami oraz losowali karteczki z dobrymi uczynkami i karmili się Słowem Bożym. Nagrodą za te postawy były pyszne cukierki i wspólna zabawa przy muzyce Arki Noego, TGD  i Magdy Anioł.

              Mamy nadzieję, że zaszczepione dobro będzie owocować w codziennym życiu. To był naprawdę wyjątkowy dzień, bo przypominał nam, że Anioły i Święci są to nasi duchowi Przyjaciele.

              Pamiętajmy o nich w codzienny życiu, a będziemy radośni ,pełni pokoju i miłości.

            • Pierwsze zawody sportowe w naszej nowej sali gimnastycznej i Mistrzostwo Gminy Łańcut uczennic naszej szkoły w tenisie stołowym

            • 28 października 2023 roku w naszej nowej sali gimnastycznej odbyły się pierwsze zawody sportowew Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego. Tego dnia gościliśmy zawodników i zawodniczki ze szkół podstawowych Gminy Łańcut.

              Do sportowej rywalizacji przy stołach przystąpiło pięć szkół podstawowych:  SP Rogóżno, SP Sonina, SP Kraczkowa, SP Cierpisz, i SP Wysoka. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy szóstej Magdalena Rusinek, Emma Paluch oraz Rita Henclik. Dziewczyny zdecydowanie wygrały wszystkie pojedynki bez straty seta i zajęły I miejsce uzyskując awans na zawody powiatowe. W kategorii dziewcząt  Emma Paluch została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju za co otrzymała medal, dyplom i pamiątkowy puchar. Tego samego dnia nasi uczniowie z kasy szóstej Seweryn Krzywonos i Oskar Stącel również po zaciętych pojedynkach przy stołach do tenisa stołowego wywalczyli III miejsce. Gratulujemy młodym sportowcom wspaniałych wyników!

            • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

            • Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tradycje tego święta sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. święto trwa cały miesiąc. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych uczniów oraz znaczenie biblioteki w życiu szkoły. W naszej szkole z okazji Międzynarodowego  Święta Bibliotek Szkolnych uczniowie wzięli udział w akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Została zorganizowana wystawa książek, zakupionych w ramach dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Podczas słodkiego czwartku w bibliotece uczniowie, którzy wypożyczyli książkę, otrzymywali słodki upominek. Przy współpracy z nauczycielami języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej  biblioteka szkolna zorganizowała turniej wiedzy o książce i bibliotece, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV – VIII i konkurs plastyczny dla klas I – III.                                                                                                                                       

              W kl. IV – V

              I miejsce zajęła Emilia Tomaszek kl. V,

              II miejsce – Daniel Henclik kl. IV,

              III miejsce – Lena Kawa, Milena Świątoniowska kl. IV.

              W kl. VI – VIII

              I miejsce zajęła Weronika Harpula kl. VII,

              II miejsce – Michał Michno kl. VI,

              III miejsce – Oliwia Wierzbińska kl. VII,

              wyróżnienie otrzymała Maja Szajnar kl. VIII.

              W konkursie plastycznym „Laurka dla Biblioteki”

              I miejsce zajęły Laura Szal kl. II, Marianna Krzywonos kl. III,

              II miejsce – Liliana Sacała, Zuzanna Sas kl. III,

              III miejsce – Maksymilian Stącel kl. II, Natalia Czyrek kl. III,

              wyróżnienie otrzymały – Zuzanna Szewczyk kl. II, Emilia Jarmoła kl. III. 

              Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

            • Uczennice naszej szkoły Mistrzyniami Gminy Łańcut w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego

            • 21 października 2023 roku w Zespole Szkół w Kosinie odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Przy stołach spotkali się reprezentanci szkół Gminy Łańcut. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy ósmej Magdalena Tureki Weronika KmiecikBardzo dobra gra naszych dziewcząt w meczach indywidualnych oraz deblowych zaowocowała zajęciem I miejsca i uzyskaniem awansu na zawody powiatowe. Dodatkowo nasza uczennica Magdalena Turek uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. W kategorii chłopców nasi reprezentanci Sebastian Czyrek i Filip Henclik zajęli II miejsce.  Gratulujemy!

            • Przerwa na czytanie

            • W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii Cała Polska czyta dzieciom społeczność naszej szkoły włączyła się do bicia rekordów osób czytających na przerwach śródlekcyjnych i międzylekcyjnych. To już czwarta międzynarodowa edycja ósmego ogólnopolskiego wydarzenia, które promuje czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, a także integruje środowisko, pokazuje, że czytanie jest ciekawe.

            • XXIII Dzień Papieski

            • Dokładnie 45 lat temu kard. Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. W naszej szkole obchodziliśmy  XXIII Dzień Papieski organizowany przez uczniów naszej społeczności szkolnej. W tym roku hasłem tego dnia były słowa „Święty Jan Paweł II Cywilizacja życia, nawiązujące do encykliki „Evangelium vitae” św. Jana Pawła II

              Czym dla papieża z Polski była „cywilizacja życia”?

              „To cywilizacja wrażliwa na Autora życia, czyli na Boga.”

              „Według papieża życie jest godne szacunku i zasługuje na ochronę, bo jest darem Boga. My sobie sami życia nie dajemy, nie mamy więc żadnych kompetencji do tego, by tym życiem dysponować i je odbierać.” Podczas naszego spotkania wysłuchaliśmy montaż poetycko- muzyczny poświęcony pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Młodzież uzdolniona muzycznie wykonała piękny repertuar i wspólnie z całą społecznością szkolną odśpiewaliśmy Barkę. Cieszymy się ze spotkania z Janem Pawłem II było to wielkie przeżycie.

              Święty Janie Pawle II módl się za nami Nasz Wielki Orędowniku.

            • Zachować historię – wychować przyszłość

            • 11 października w naszej placówce miały miejsce gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w 250. rocznicę powstania KEN połączone ze 120-leciem szkolnictwa w Rogóżnie i poświęceniem hali sportowej. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycili nas dostojni goście, a wśród nich Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz Gołojuch, Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pan Jerzy Borcz, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Pan Karol Ożóg, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie starszy wizytator Pan Piotr Moskal, Wójt Gminy Łańcut Pan Jakub Czarnota, Dyrektor Oświaty GŁ Pan Wojciech Dudek, Dyrektor Centrum kultury GŁ Pan Mariusz Kusz, Radni Gminy Łańcut Pani Joanna Murias, Pan Jan Kiełb i Pan Tomasz Harpula, sołtysi z naszej gminy, przedstawiciele lokalnych organizacji, dyrektorzy szkół i przedszkoli, emerytowani dyrektorzy naszej szkoły Pani Jadwiga Harpula i Pani Janina Fudali, ksiądz proboszcz Jacek Szular, Rada Rodziców szkoły i przedszkola.

              Pani Dyrektor Barbara Wiśniewska powitała wszystkich zebranych i poprosiła księdza o poświęcenie nowego budynku sali sportowej. Po obrzędzie Dyrektor Szkoły  skierowała przemówienie okolicznościowe, w którym zwróciła uwagę na to, jak historia łączy się z nowoczesnością a doświadczenie z młodością, podkreśliła też rolę wychowania młodzieży w duchu patriotyzmu i szacunku wobec drugiego człowieka, wspomniała tych, tworzyli, rozwijali i wspierali naszą placówkę. Pani Dyrektor z nieukrywaną satysfakcją zaznaczyła, że hala sportowa to urzeczywistnienie marzeń kilku pokoleń rogóżnian, wyraziła wdzięczność przedstawicielom władz różnych szczebli za zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Następnie głos zabierali dostojni goście, składali życzenia, gratulowali i przekazywali prezenty.

              W kolejnej części miały miejsce występy uczniów. Najpierw młodzież zabrała wszystkich uczestników w sentymentalną podróż poprzez inscenizację nawiązującą do 120-lecia szkolnictwa  w Rogóżnie i Dnia Patronki Anny Jenke. Następnie widzowie obejrzeli prezentacje multimedialne przedstawiające budowę hali sportowej oraz dokumentującą 20 lat sportu w naszej szkole, a także efektowny taniec z szarfami w wykonaniu młodszych uczniów. Nie zabrakło znicza pokoju i kół olimpijskich niesionych przez dziewczęta  w strojach starożytnych Greczynek, pokazów prezentujących różne dyscypliny sportowe, a także inscenizacji nakłaniającej do aktywnego trybu życia, w czasie której pojawiały się elementy gry w piłkę nożną i siatkówkę, a także aerobik, jazda na rolkach i wejście na ściankę wspinaczkową.

              Po bogatej części artystycznej uczestnicy mogli obejrzeć w holu wystawę poświęconą 120-leciu szkolnictwa oraz wpisać się do Księgi Pamiątkowej.  Podczas spotkania okolicznościowego były nie tylko wspomnienia i życzenia, ale także jubileuszowy tort.

              Szczególna uroczystość stała się dla dorosłych, młodzieży i dzieci okazją do patrzenia w przyszłość i spojrzenia w przeszłość, a także zachęcała, byw rywalizacji sportowej zachować zasadę: wyżej, dalej i szybciej, a poprzez to kształtować charakter.

    • Kontakty

      • ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Anny Jenke w Rogóżnie
      • 17 225 05 30 lub 17 225 05 31
      • Szkoła Podstawowa Przedszkole Publiczne Rogóżno 374 37-112 Kosina woj. podkarpackie Poland
      • mgr Barbara Wiśniewska
      • Skrytka ePUAP /SP_ZSRogozno374/SkrytkaESP
    • Logowanie