Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowo ważny i oczekiwany czas. W przedświątecznym okresie - 22 grudnia w naszej szkole uczniowie klasy III zaprezentowali całej społeczności przedszkolnej i szkolnej tradycyjne jasełka. Występujący uczniowie wprowadzili nas w niezwykły i radosny nastrój poprzez odtworzenie historii narodzin Jezusa wzbogaconej śpiewem pięknych pastorałek. Występ był niezwykły przeżyciem nie tylko dla występujących na scenie małych aktorów, ale także dla licznie zgromadzonej publiczności. Po występie głos zabrała pani Dyrektor Barbara Wiśniewska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za trud przygotowania uroczystości i złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.
Jasełka
- 69
Białe szaleństwo czyli Narty Dzieciom
Entuzjastów szusowania po białym puchu w naszej szkole nie brakuje. Wielu z nich z utęsknieniem czeka na pierwszy śnieg, aby oddać się białemu szaleństwu. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele starają się swoją pasją zarazić innych, dla których także może to być świetna zabawa. Można powiedzieć, że narciarskie wyjazdy stały się już zimową szkolną tradycją w naszej szkole. Tym razem 20 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe na narty do Puław. Osiemnastoosobowa grupa miłośników białego szaleństwa po raz kolejny mogła doskonalić swoje umiejętności narciarskie na stoku „Kiczera”.
Uczniowie, którzy w tamtym roku poznali podstawowe tajniki jazdy na nartach, szusowali na większym stoku z wyciągiem krzesełkowym. Inni doskonalili swoją technikę na mniejszych stokach, wyjeżdżając do góry wyciągiem orczykowym. Wszyscy wyszaleliśmy się na śniegu do woli podczas sześciogodzinnych zmagań. Pogoda dopisała, a organizatorzy z puławskiego ośrodka zapewnili wszystkim uczestnikom zapiekankę i ciepłą herbatę.
Członkowie naszych rodzin mogli oglądać na żywo nasze zjazdy rejestrowane przez kamery (strona internetowa Kiczera Ski). Cały pobyt w Puławach był wesoły i radosny. Uśmiech na twarzach, wzajemna pomoc świadczyły o zadowoleniu i satysfakcji z jazdy. Nasi uczniowie pokochali sporty zimowe, a zwłaszcza narciarstwo, które z roku na rok zyskuje na popularność. Nie bez powodu, bo szusowanie po białym puchu to aktywność mająca wiele zalet.
Ideą Narty Dzieciom jest: udostępnić aktywny wypoczynek na ekskluzywnym poziomie połączony ze zdobyciem trudnej umiejętności jazdy na nartach dla każdego dziecka nawet albo przede wszystkim dla dzieci, które nigdy nie miały nart na nogach, i których nauczyciele – niekoniecznie narciarze – obawialiby się w normalnych warunkach zorganizować wyjazd na narty.
5
Szopki i ozdoby bożonarodzeniowe
Tradycja szopek bożonarodzeniowych ma prawie 800 lat a jej twórcą uznaje się Świętego Franciszka z Asyżu. Zwyczaj narodził się w 1223 roku kiedy to Franciszek obchodził Boże Narodzenie w Greccio. Szopka to jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia. Ma przypominać stajenkę w której Chrystus przyszedł na świat. Stajenka to symbol wielkiej miłości Boga do ludzi. Ma również przypominać wszystkim wiernym o co powinni dbać i co jest w życiu najważniejsze.
W naszej społeczności szkolnej odbył się konkurs na najpiękniejszą szopkę i ozdoby bożonarodzeniowe. Uczestniczyło 25 dzieci z klasy 1-5. Dzisiaj podczas uroczystości Jasełek dzieci zostały nagrodzone. Z przyjemnością informuję, że komisja miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda praca była piękna i niepowtarzalna. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni pierwszym miejscem.
Dziękuję za udział w konkursie. Zwycięzcą gratulujemy!
3
II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt
19 grudnia uczennice naszej szkoły uczestniczyły w finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego. Zawody odbyły się w murach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy ósmej Magdalena Turek oraz Weronika Kmiecik. W końcowej klasyfikacji szkół nasze reprezentantki zajęły II miejsce, uzyskując awans na zawody rejonowe. Gratulacje !!
Szkolny Konkurs Recytatorski „Jesień w poezji”
30 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Jesień w poezji”, w którym wzięli udział uczniowie klas I – VIII. Głównymi celami konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, uwrażliwienie na piękno języka ojczystego oraz prezentacja umiejętności artystycznych uczniów.Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Kl. I – III
I miejsce – Marianna Krzywonos kl. III
II miejsce – Paulina Milik kl. I, Maksymilian Stącel kl. II
III miejsce - Mikołaj Nikodem kl. I, Liliana Sacała kl. III
Wyróżnienie – Nikola Lęcznar kl. II
Kl. IV – VI
I miejsce – Rita Henclik kl. VI
II miejsce – Oliwia Mytych kl. IV
III miejsce –Kornelia Pelc kl. V
Wyróżnienie – Emma Paluch kl. VI
KL. VII – VIII
I miejsce – Weronika Harpula kl. VII
II miejsce – Oliwia Wierzbińska kl. VI
III miejsce – Sebastian Czyrek kl. VII
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.
16
Z wizytą w Teatrze Maska
W ramach Mikołajek uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawcami udali się do teatru lalki i aktora w Rzeszowie, gdzie z przyjemnością obejrzeli spektakl „Opowieść wigilijna” na podstawie utworu Karola Dickensa. Przed zbliżającym się Bożym Narodzeniem weszli w niezwykłą świąteczną atmosferę, a przede wszystkim uświadomili sobie, co jest najważniejsze w życiu – rodzina,pomoc potrzebującym, dzielenie się z innymi ty, co mamy. Ponadczasowe przesłanie sztuki, że najcenniejszy jest drugi człowiek, a nie rzeczy materialne, uwrażliwia młodego widza na wartości.
3
Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu.
Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie.
Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.
Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie, Dzieci z ogromną radością przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego.
Dziękujemy Mikołaju.
1
Cudowny czas spędzony z Bogiem
W dniach od 8-10 grudnia 2023 roku uczniowie wraz z wychowawcami i katechetą uczestniczyli w rekolekcjach przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
Rekolekcje odbyły się w Zboiskach koło Sanoka, które prowadził ks. Dr. Tomasz Stec Dyrektor Ośrodka Wypoczynkowo – Szkoleniowego w Zboiskach.
Wyjechaliśmy z parkingu SP Rogóżno w piękny dzień Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Pannie.
Pierwszym punktem naszego wyjazdu była Godzina Łaski u Patrona Polski Andrzeja Boboli w Strachocinie.
Od godziny 12-13 Adorowaliśmy Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Po Adoracji odbyło się spotkanie z Siostrą ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej w Strachocinie, która opowiedziała nam o patronie Polski i o tym miejscu. Po godzinnej konferencji przeszliśmy do miejsca, które nazywa się Bobolówka i tam odwiedziliśmy Domek Matki Bożej, Stacje Drogi Krzyżowej i Stacje Bolesne Męki Pana Jezusa i Andrzeja Boboli. Podziękowaliśmy Panu Bogu przy Relikwiach Świętego Andrzeja Boboli za ten wyjazd i prosiliśmy, aby dobrze przeżyć czas rekolekcji. Modliliśmy się i dziękowaliśmy za naszą Polskę również przy Pomniku Odzyskania Niepodległości. Podczas powrotu do autokaru robiliśmy piękne Anioły w puszystym śniegu. Było szaleństwo.
Następnie pojechaliśmy do miejsca docelowego Zboiska.
O godzinie 18 rozpoczęły się rekolekcje kolacją wspólną, następnie odbyła się konferencja i Eucharystia w Kościele przy ośrodku ,którym mieszkaliśmy.
Przez cały pobyt byliśmy w takiej domowej atmosferze ,życzliwej obsłudze wygodnymi pokojami z widokiem na przyrodę umożliwiającą komfortowy wypoczynek.
Mieliśmy okazję uwrażliwić nasze sumienia .
’’Nie ważne ,że upadamy ,ważne aby nie trwać w upadku” Na nawrócenie i spowiedź nigdy nie jest za późno. Słowa, które były kierowane przybliżyły nas do Boga i pomogły zrozumieć czym jest Sakrament Bierzmowania i sens adwentu oczekiwania na przyjście Pana.
Na pewno w każdym z nas zostało zasiane małe ziarenko ,które będzie kiełkowało przez całe nasze życie ,że ta maleńka miłość która przychodzi będzie mogła znaleźć w naszych sercach dobrze przygotowane miejsce.
Wróciliśmy do naszych domów pełni radości, miłości i pokoju w sercach. Myślimy ,że będziemy zarażać innych tą miłością. Już nie możemy się doczekać następnego wyjazdu z Naszym Ukochanym Panem Bogiem.
68
Mikołajkowy wyjazd do kina
5 grudnia br. uczniowie klas IV - VI wybrali się do kina Helios w Rzeszowie aby świętować Mikołajki. Tego dnia dzieci obejrzały film pt. „Mru i Ja. Wielka przygoda na cztery łapy”. W filmie tytułowy kotek Mru pokazał małej dziesięcioletniej dziewczynce o imieniu Cleo, że życie stale się zmienia i nic z tym nie zrobimy. Można tylko zaakceptować zmiany, a wtedy szybko okaże się, że przerażająca „czarownica” jest fascynującą starszą panią, a jej groźny pies wartownik to poczciwy sympatyczny kundel…
Po zakończonym seansie filmowym, który dostarczył nam wrażeń, udaliśmy się do McDonalda, tradycyjnie zjeść hamburgera i frytki.
9
Kiedy myślę Ojczyzna…
Pod takim hasłem odbył się XI Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Łańcucie. W tym roku naszą placówkę reprezentowały: Lena Kawa (kl. IV), Patrycja Bosak (kl. V) i Magdalena Turek (kl. VIII). Uczestnicy zmierzyli się z poezją poświęconą polskim miastom, prezentując wiersze wzruszające, refleksyjne, ale też z nutą humoru. Spośród ponad 70 uczniów komisja konkursowa doceniła ekspresyjny występ Magdaleny Turek, która zajęła III miejsce.
Uczestnikom i laureatom składamy gratulacje i życzymy rozwijania pasji.
5
Zabawa andrzejkowa
W sobotę 25 listopada nasza szkoła tętniła życiem za sprawą najstarszych uczniów naszej szkoły, którzy wraz z wychowawczynią i rodzicami zorganizowali dyskotekę andrzejkową. Impreza odbyła się na hali sportowej i zgromadziła kilkudziesięciu miłośników tańca i rozrywki z klas I – VIII. Uczestnicy bawili się w udekorowanej sali przy muzycznych hitach, które zapewniali koledzy z klasy 7 Marcel i Daniel. Ósmoklasiści przygotowali loterię fantową oraz liczne zabawy i konkursy, cieszyły się one ogromnym powodzeniem. W organizację imprezy zaangażowali się również rodzice, którzy przygotowali kącik obfity w słodkie przekąski i napoje, a także wspierali nauczycieli opiekunów w czuwaniu nad bezpieczeństwem imprezy. Organizatorzy i uczestnicy Andrzejek uznali, że to był niesamowity wieczór!
13
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
Dnia 23 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie ich do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie musieli rozwiązywać różne zagadki, odpowiadać na zadawane pytania, uczestniczyć w zabawie ruchowej związanej z książką. Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich prób uczniowie udali się do biblioteki, gdzie zapoznali się zksięgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem, sposobem wypożyczania i prośbami książki. Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu pani bibliotekarka pasowała wszystkich uczniów na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Pani Dyrektor Barbara Wiśniewska życzyła nowo pasowanym czytelnikom radosnego obcowania z książką, wręczyła im pamiątkowe dyplomy i wyprawki czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek i przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”. Wyprawki czytelnicze nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Dużo radości sprawiła uczniom możliwość wypożyczenia z biblioteki szkolnej swojej pierwszej książki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że pasowanie na czytelników i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej, a biblioteka będzie kojarzyła się im z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.Życzymy pierwszoklasistom, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.
24
Spotkanie z policjantem i pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej.
W dniu 23.11.2023 w naszej szkole gościliśmy pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej oraz policjanta. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-IV. Dzieci dowiedziały się czym jest przemoc i agresja oraz jak postępować gdy jesteśmy jej świadkami. Pan policjant przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przepisach regulujących poruszanie się nieletnich na rowerze i hulajnodze oraz podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci zostały również wyposażone w wiedzę potrzebną do właściwego zachowania się w sytuacjach trudnych, w tym zagrażających zdrowiu i życiu (np. zaatakowanie przez psa). Pod koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
32
Podziękowanie za udział w zbiórce dla Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci
Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
20 listopada świętowaliśmy w szkole i przedszkolu z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Jak co roku, nie zabrakło niebieskiego akcentu na ubraniach, dzięki czemu cała społeczność szkolna i przedszkolna mogła symbolicznie okazać solidarność z dziećmi na całym świecie. Wsparcie dla dzieci z różnych stron świata popłynęło też w formie datków do puszki. Dzięki hojności dzieci, nauczycieli i pracowników naszej placówki udało się zebrać kwotę 499,20 zł, którą przekazano poprzez organizację UNICEF na akcję „Pomoc dzieciom w kryzysie humanitarnym”.
W celu zwiększania świadomości dzieci na temat przysługujących im praw Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na plakat dotyczący praw dzieci. Zwycięzców wyłonili wszyscy uczniowie klas I-VIII oddając swoje głosy na wykonane prace. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Klasy I-III
I miejsce: Marianna Krzywonos (klasa III)
II miejsce: Aleksandra Golenia (klasa II)
III miejsce: Maciej Henclik (klasa I)
wyróżnienia: Liliana Sacała (klasa III), Gabriel Staszewski (klasa III)
Klasy IV-VIII
I miejsce: Michał Kiełb (klasa VIII)
II miejsce: Gabriela Dziubak (klasa IV)
III miejsce: Izabela Gwizdak (klasa IV)
Pozostali uczestnicy: Julia Kiełb (klasa I), Paulina Milik (klasa I), Laura Szal (klasa II), Maksymilian Stącel (klasa II), Kamila Kawa (klasa III), Lena Korniluk (klasa IV).
Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wszystkim uczniom wykonania pięknych prac konkursowych!
Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy włączając się w zbiórkę pieniężną okazali wsparcie potrzebującym dzieciom!
37
Spotkanie z podróżnikiem - Tajlandia
20 listopopada w Zespole Szkół w Rogóżnie odbyło się spotkanie z podróżnikiem.
Uczniowie mogli posłuchać o Bangkoku. Ta stolica Tajlandii ma już 15 mln mieszkańców. Tajowie nazywają ją Miastem Aniołów.
Podróżnik Grzegorz Chachura opowiadał nie tylko o typowo turystycznych miejscach w stolicy Tajlandii; odwiedził buddyjskie świątynie, których jest bardzo dużo w Bangkoku, miał możliwość spróbowania prawdziwej tajskiej kuchni, poznał zwyczaje Tajów. Bardzo zaskakująca była informacja, że Tajowie wierzą w dychy. Karmią je wystawiając jedzenie w miseczkach.
Opowieści podróżnicze urozmaicone były slajdami i ciekawymi przedmiotami. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć bogactwo barw pamujących na ulicach Bangkoku i chłonąć atmosferę jednej z największych stolic świata.
Tajowie oprócz kalendarza gregoriańskiego posługują się buddyjskim i obecnie mają rok 2566.
W Tajlandii rządzi król. Za obraźliwe słowa o rodzinie królewskiej można trafić do więzienia.
Opowieści podróżnika były bardzo ciekawe, nikt nie zauważył upływającego czasu. Z pewnością zaprosimy go jeszcze na kolejne spotkanie.
6
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji, w poniedziałek 6 listopada chętni uczniowie z klas I – III przebrali się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, wysłuchały fragmentów baśni i bajek, prezentowały swoje ulubione bajki, rozwiązywały krzyżówki i zagadki bajkowe. Przebrani uczniowie wraz z p. bibliotekarką odwiedzili przedszkolaków, którym spotkanie z bajkowymi postaciami dostarczyło wiele radości.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
9
Szkoła pamięta
Kolejny raz włączyliśmy się do akcji MEiN, która odbywa się w czasie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, Uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami odwiedzili groby swoich bliskich i nauczycieli pracujących w naszej szkole oraz osób zasłużonych dla Rogóżna spoczywających na miejscowym cmentarzu. Tam odmówili modlitwę i zapalili znicze. Poszli też pod dęby pamięci, gdzie wysłuchali krótkich informacji o ludziach, którym zostały poświęcone.
Coroczna akcja zwraca uwagę młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o przodkach i tych, którzy są związani z historią Małej Ojczyzny.
9
Odwiedziny u Patronki Szkoły Służebnicy Anny Jenke
W dniu dzisiejszym 31 pażdziernika 2023 roku cała nasza społeczność szkolna wraz z Proboszczem Jackiem Szularem Nauczycielami i Panią Janiną Fudali odwiedziliśmy naszą patronkę Służebnicę Bożą Annę Jenke w Jarosławiu-Opactwie. Na początku naszego pobytu spotkaliśmy się z siostrą Bernadettą, która opowiadała nam o życiu Anny. Siostra była Jej uczennicą. Nasza patronka żyła Ewangelią jako nauczycielka -polonistka. Boga wprowadzała w środowisko szkoły. Oznaczała się głęboką wiarą i nieprzeciętną miłością do Boga i bliźniego. Następnym punktem naszego spotkania była modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem przygotowująca nas do Eucharystii. Mszę Świętą celebrował ksiądz z Opactwa wraz z naszym proboszczem księdzem Jackiem. Uczniowie klas starszych służyli do ołtarza: ministranci, czytanie Słowa Bożego, śpiew psalmu i modlitwy wiernych.Po skończonej Eucharystii przeszliśmy do krypty Służebnicy Anny Jenke złożyliśmy kwiaty i zaśpiewaliśmy piękną pieśń .Następnie posililiśmy się pysznymi kanapkami i gorącą herbatką.
Kończąc nasze odwiedziny zwiedziliśmy Kaplicę Czarną i Salę Papieską Jana Pawła II ,a wychodząc z Opactwa odwiedziliśmy dom w którym mieszkała nasza patronka.
Wyjazd okazał się bardzo ciekawy, radosny i czas szybko upłynął w miłej atmosferze. Myślę ,że za niedługo odwiedzimy Naszą Patronkę.
1818
Dzień Anioła i Wszystkich Świętych
Dzisiaj 30 października 2023roku obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Aniołów i Wszystkich Świętych.”
Nasi uczniowie przebrali się za Aniołów i Świętych, starali się być dobrymi dla innych.
Przybliżyliśmy Uczniom Aniołów i Świętych, a przede wszystkim sens Ich istnienia. Zostały przeprowadzone rozmowy na ten temat.
Tego dnia uczniowie zwracali się do swoich koleżanek i kolegów oraz nauczycieli miłymi słowami oraz losowali karteczki z dobrymi uczynkami i karmili się Słowem Bożym. Nagrodą za te postawy były pyszne cukierki i wspólna zabawa przy muzyce Arki Noego, TGD i Magdy Anioł.
Mamy nadzieję, że zaszczepione dobro będzie owocować w codziennym życiu. To był naprawdę wyjątkowy dzień, bo przypominał nam, że Anioły i Święci są to nasi duchowi Przyjaciele.
Pamiętajmy o nich w codzienny życiu, a będziemy radośni ,pełni pokoju i miłości.
388
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie