• Teatrzyk w Przedszkolu

• Dnia 23.09.2022 nasze przedszkole odwiedził teatrzyk "Zielony Melonik". Dzieci obejrzały spektakl pt. "Zabawy trudne sprawy". Jest to pełna wartości opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, a także o tym, jak ważne w budowaniu relacji są asertywność i kompromis. Poprzez spektakl dzieci mogły zrozumieć co to znaczy być przyjacielem i mieć przyjaciela. Czy to takie proste? Czy wystarczy chwila wspólnej zabawy, a może potrzeba czegoś więcej? Jak powinien zachować się prawdziwy przyjaciel, a czego nigdy nie powinien robić.Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały spektakl i czynnie w nim uczestniczyły. Mamy w planach kolejne spotkania z "Zielonym Melonikiem".

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• "Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
              to święto Ani, Basi i Krzysia.
              W dzień przedszkolaka każdy to wie,
              bawi się z nami, kto tylko chce."

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Dzień Przedszkolaka.  Święto  to zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.
              Tego dnia dzieci uczestniczyły  w zabawach ruchowych i muzycznych oraz wspólnie wykonały grupową pracę plastyczną .
              Życzymy wszystkim naszym PRZEDSZKOLAKOM  spełnienia marzeń!

• Próby aktorskie na lekcji języka polskiego

• Uczniowie klasy V przygotowali inscenizację mitu o Demeter i Korze. Wcielili się w role greckich bóstw i pokazali na klasowej scenie, jak starożytni Hellenowie wyobrażali sobie zmienność pór roku. Dzieci we własnym zakresie postarały się o kostiumy i rekwizyty. Przebrane w greckie stroje za pomocą słów i gestów, nawet efektów świetlnych, zaprezentowały historię znaną z mitu. Koleżanki i koledzy oglądający poszczególne sceny nagrodzili rówieśników gromkimi brawami. Aktorskie wyzwania dostarczyły sporo wrażeń piątoklasistom.

• Dzień Kropki w Przedszkolu

• Dnia 15.09.2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy.Tego dnia przedszkolaki obejrzały film edukacyjny "Dzień Kropki", były wspólne zabawy i gry. Wszyscy wykonywaliśmy również "kropkowaną" pracę plastyczną.

• Narodowe Czytanie 2022

• Tradycją naszej szkoły stał się udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Lekturą w tegorocznej edycji były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza - zbiór poezji, który zapoczątkował romantyzm w Polsce. Starannie dobrane teksty z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali zaproszeni goście: pani Janina Fudali – długoletni dyrektor i polonista naszej szkoły oraz pani Grażyna Czarny – kierownik Ośrodka Kultury w Rogóżnie.  Uczniowie klas IV – VII mogli wysłuchać ciekawych interpretacji ballad „Powrót taty”, „Pani Twardowska”, „Świtezianka”. Młodzież z najstarszej klasy sama zaprezentowała rówieśnikom wybraną lekturę.

Dziękujemy lektorom za owocną współpracę, pomoc w promowaniu czytelnictwa i przybliżanie klasyki polskiej literatury dzieciom i młodzieży, bo „Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”.