• Podsumowanie akcji charytatywnych w naszej placówce

•  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
              nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – Św. Jan Paweł II

Przez cały miniony rok szkolny w naszej placówce organizowane były różne działania, których celem była pomoc drugiemu człowiekowi. Podobnie jak w poprzednich latach, już od pierwszych dni września uczniowie wykupywali pomoce naukowe w postaci cegiełek w ramach akcji „Szkoło Pomóż i Ty”. W tym roku wspólnymi siłami udało się nam zebrać 242 zł, które przekazane do Fundacji Pomóż i Ty zasilą zbiórkę na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla 10-letniego Kacpra, podopiecznego tej Fundacji.

Od listopada do czerwca wychowankowie przedszkola i uczniowie szkoły sukcesywnie zapełniali także puszki Góry Grosza. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać o tym, że każdy grosik ma ogromne znaczenie. Dzięki wspólnej mobilizacji udało się nazbierać ponad 25‑kilogramową górę monet o wartości 593,34 zł.

Oto kwoty zebrane przez poszczególne grupy:
              Krasnoludki – 30,15 zł
              Wiewiórki – 79,09 zł
              Klasa I – 89,94 zł
              Klasa II – 191,90 zł
              Klasa III – 86,14 zł
              Klasa IV – 5,31 zł
              Klasa V – 55 zł
              Klasa VI – 32,23 zł
              Klasa VII – 11,72 zł
              Klasa VIII – 11,86 zł

Oprócz zbiórek pieniężnych od początku roku szkolnego organizowano także zbiórki rzeczowe. W ramach akcji międzynarodowej po raz drugi włączyliśmy się w pomoc dla dzieci w Afryce w kampanii o nazwie „Polskie smyki, dzieciom z Afryki”. Zebrane materiały  opatrunkowe oraz przybory szkolne po kilkumiesięcznej podróży zorganizowanej przez Fundację Pro Spe trafiły do potrzebujących w Kamerunie i Republice Środkowej Afryki.

Podsumowując działalność charytatywną nie sposób nie wspomnieć o kontynuowanej zbiórce plastikowych nakrętek, z których dochód przeznaczany jest na rehabilitację mamy uczniów naszej placówki oraz o wielkim zaangażowaniu całej społeczności szkolnej w zbiórki na rzecz potrzebujących z Ukrainy. Apel o wszelką pomoc każdorazowo spotykał się z ogromnym wsparciem ze strony uczniów, rodziców, pracowników szkoły i przedszkola oraz mieszkańców Rogóżna.

Wszystkim Darczyńcom angażującym się w podejmowane w szkole działania serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc!