15 lutego dzieci z klasy I podczas zajęć wybrały się z „Kopciuszkiem” na bal. Rozpoczęliśmy zajęcia od poszukiwania w „Zaczarowanym bajkowym lesie” elementów związanych z bajkami i baśniami. Następnie obliczyliśmy zaszyfrowane zadanie matematyczne, które okazało się być „Zaproszeniem na bal”. Następnie dzieci przebrane w postacie z baśni pt. „Kopciuszek” opowiadały i inscenizowały kolejne wydarzenia z życia Kopciuszka. Kolejnym zadaniem było wykonanie ilustracji do baśni. Piękne, kolorowe prace umieściliśmy na wystawce klasowej. Nauczyliśmy się także odczytywać godziny na zegarze, bo przecież dla Kopciuszka duże znaczenie miał zegar wskazujący północ. Wszystkie nasze zadania przeplatane były wesołymi zabawami i tańcami, bo przecież nie może być balu bez tańców. Wszyscy bawili się wspaniale. Uśmiechnięci, w świetnych nastrojach wróciliśmy do domu. To był wspaniały, chociaż inny niż zawsze bal karnawałowy.
,,Bal u Kopciuszka”
- 28
Akcja charytatywna POLSKIE SMYKI DZIECIOM Z AFRYKI
Zbieramy materiały opatrunkowe i mleko modyfikowane
na wyposażenie szpitali w Afryce Środkowej
Lista pilnie potrzebnych środków:
- Kompresy gazowe (duże, jałowe)
- Bandaże elastyczne (rozmiar: 10, 12, 15)
- Plastry chirurgiczne (szerokość 15cm i więcej)
- Gaziki nasączone alkoholem
- Woda utleniona i Octanisept (lub podobne środki)
- Skalpele jednorazowe
- Mleko modyfikowane (z długim terminem ważności)
Zbiórka trwa do 12 marca br.
Zabawy z wyobraźnią
Działalność artystyczna w młodszym wieku szkolnym wprowadza dzieci w świat wartości estetycznych oraz rozwija w nich umiejętność wypowiadania się przez małe formy teatralne czy sztuki plastyczne. Podczas procesu tworzenia dziecko angażuje wszystkie zmysły, kształci wyobraźnię i pamięć, rozwija swoje predyspozycje i uzdolnienia.
Zajęcia artystyczne w klasie III „Zabawy z wyobraźnią” mają zabawowy charakter, a ekspresja plastyczna uczestników wynika z ich przeżyć i spostrzeżeń. Uczniowie zaznajamiają się z różnymi technikami przekazu artystycznego. Chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach, a widok końcowego efektu pracy daje im mnóstwo satysfakcji i radości.
Podczas zajęć zostały wykonane prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Mój wymarzony lizak” organizowany przez Muzeum Lizaka w Jaśle. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali Dyplomy Zwycięzcy oraz bezpłatny bilet wstępu do muzeum.
8
II Powiatowy Konkurs Kolęd ,,Hej kolęda, kolęda”
W dniu 04.02.2021 r miało miejsce rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu Kolęd ,,Hej kolęda, kolęda”(w formie online). Celem konkursu było kultywowanie i upowszechnianie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia poprzez podtrzymywanie zwyczaju śpiewania kolęd i pastorałek oraz rozwijanie zainteresowań muzycznych uczniów. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół powiatu łańcuckiego. Uczestnicy mieli za zadanie nagrać i wysłać film prezentujący wykonanie ulubionej kolędy lub pastorałki. Zmagania wokalistów oceniało jury złożone z nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im Teodora Leszetyckiego w Łańcucie: Michał Horodecki, Jarosław Pelc i Jerzy Ziajor. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które osiągnęły sukces. W kategorii solistów z klas VII-VIII Zuzanna Harpula z klasy VII otrzymała III miejsce. Natomiast w kategorii klas IV-VI Wiktorii Dąbskiej przyznano wyróżnienie.
Gratulujemy sukcesów!
XV Gminny Dziecięco – Młodzieżowy Festiwal z Janem Pawłem II śpiewamy kolędy i pastorałki…
W dniu 31.01.2021 odbył się XV Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal ,,Z Janem Pawłem II śpiewamy kolędy”. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ została przeprowadzona w formie online. Tradycyjnie, organizatorem konkursu została Szkoła Podstawowa i Parafia w Kraczkowej. Imprezę objął patronatem Wójt Gminy Łańcut.
Celem Festiwalu była popularyzacja repertuaru kolędowego, ukazanie Osoby Jana Pawła II jako wzoru umiłowania dziedzictwa przodków, rozbudzanie zainteresowań muzycznych wśród uczniów oraz umiejętność wykorzystywania nowoczesnych technik informatycznych.
Zadaniem uczestników było wykonanie mało znanej kolędy oraz wygłoszenie komentarza na temat historii jej powstania. W kategorii solistów z klas IV-VI, Wiktoria Dąbska zajęła I miejsce. Wiktoria wybrała do prezentacji pastorałkę pt: ,, Dziecina Mała”. W kategorii solistów z klas VII-VIII, Zuzanna Harpula również otrzymała I miejsce za wykonanie kolędy pt: ,, Bóg się z Panny narodził”. Obie nasze uczennice zdecydowały się wzbogacić swój występ wokalny o wersję instrumentalną kolędy.
Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
I Ogólnopolski Konkurs na Prezentację Multimedialną – „Chrzest Polski”
Czwórka uczniów z naszej szkoły: Patrycja Turek, Błażej Kiełb, Maciej Kiełb, Szymon Stafiej, przygotowali prezentacje multimedialne i wzięli udział w I Ogólnopolskim Konkursie na Prezentację Multimedialną – „Chrzest Polski”. Do konkursu zgłosiło się ponad 1400 uczniów z całego kraju.
Uczniowie zmierzyli się z zagadnieniem przyjęcia chrztu przez Mieszka I w 966 r. O ile rok i osoba przyjmująca chrzest święty nie wzbudza wątpliwości, o tyle już miejsce tego wydarzenia napawa historyków o ból głowy. Prawdopodobnie miejscem tego arcyważnego wydarzenia miał być Ostrów Lednicki. Nie Praga czy Gniezno, jak uważano wcześniej…
Nasi uczniowie, poszukując prawdy historycznej, musieli wykazać się pomysłowością, oryginalnością, wysokimi umiejętnościami i sprawnościami informatycznymi. Ważne dla komisji konkursowej były też walory artystyczne przygotowanych prezentacji multimedialnych.
Prezentacja Błażeja Kiełb została zakwalifikowana do II etapu konkursu.
Oczekując na ostateczne wyniki konkursu, gratuluję wszystkim moim uczniom, którzy z takim zaangażowaniem pracowali.
Trzymamy kciuki za Błażeja.
Zimowe zabawy
Zima szczodrze obdarzyła nas w tym roku śniegiem, szczególnie wyczekiwanym przez dzieci. Po długiej rozłące spowodowanej nauką zdalną, stęsknieni za wspólnymi zabawami uczniowie z klas młodszych wykorzystali uroki tej pory roku. W ramach zajęć ruchowych dzieci wraz z wychowawcami brały udział w zimowych aktywnościach na śniegu. Było więc lepienie bałwanów, rzucanie śnieżkami, próby ulepienia iglo, ale przede wszystkim była świetna zabawa.
10
Przygotowanie prezentów dla Babć i Dziadków - grupa Wiewiórki
Przedszkolaki w bibliotece
Dnia 7.12.2020r. Jeżyki odwiedziły BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ. Zdecydowana większość przedszkolaków była po raz pierwszy w bibliotece. Pani Lucyna Mazur opowiedziała dzieciom, o tym jak zostać czytelnikiem, jakie książki można wypożyczyć oraz jak należy o nie dbać . Na zakończenie tego ciekawego spotkania „ przyszli czytelnicy” otrzymali zakładki do książek.
Zimowe prace plastyczne - grupa Wiewiórki
Tradycje bożonarodzeniowe w przedszkolu
Okres przedświąteczny w naszym przedszkolu był czasem intensywnych i radosnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki, jak co roku, wykonywały dekoracje, tworzyły świąteczne kartki , dekorowały pierniczki, ubierały choinki oraz śpiewały kolędy. Tuż przed samymi świętami poznały historię narodzenia Pana Jezusa. Wszystkie te działania stanowiły wstęp do świętowania Bożego Narodzenia w domu, w gronie rodzinnym.
8
Życzenia Świąteczne
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia - grupa Wiewiórki
- 1
I Moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”
Gdy książki czytasz, wiedzę połykasz, przygody przeżywasz, umiejętności zdobywasz”
W trudnych realiach nauki zdalnej trzecioklasiści zrealizowali I Moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” w edycji drugiej EKOlogicznej.
Do realizacji projektu wybraliśmy książkę „Drzewo do samego nieba” autorstwa Marii Terlikowskiej. Łącząc się na wideo – lekcjach uczniowie uzupełniali „Lekturniki” i kolejno realizowali zadania zlecone w projekcie.
I tak…dzieci rysowały liście, na których zostały zapisane tytuły książek. Liście „przyfrunęły” do szkoły i utworzyły „drzewo czytelnicze”. Również postacie głównego bohatera – drzewa, wykonywane samodzielnie przez każdego z uczniów utworzyły piękny, jesienny las. Udało się również utworzyć zbiorczy plakat złożony z samodzielnych prac. Został umieszczony na bibliotecznej gazetce w szkole i czeka na uczniów, by zachęcić ich do czytania…
Uczniowie zrealizowali również zadania EKOlogiczne. „Chmurka Tosia” odkryła przed uczniami tajemnice Leśnego Zakątka i uświadomiła im jak ważna jest ochrona drzew.
9
Gminny konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniową
W dniu 04.12.2020 odbył się Gminny Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową. Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Łańcut, Centrum Kultury Gminy Łańcut oraz Ośrodek Kultury w Wysokiej. Celem konkursu było rozbudzenie wyobraźni i aktywności twórczej uczniów oraz promocja gminy. Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie kartki bożonarodzeniowej inspirowanej wycinankami, strojami ludowymi, haftem i innymi wyrobami rękodzieła artystycznego. Uczniowie mogli zastosować techniki mieszane oraz wykorzystać materiały naturalne takie jak: drewno, sznurek, suszone owoce, papier, różnego rodzaju ziarna itp. Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły z zapałem przystąpili do działania. Troje z nich osiągnęło sukces. W kategorii najmłodszej- Liliana Kiełb z klasy I oraz Michał Mazur z klasy II otrzymali wyróżnienie. W kategorii klas IV-VI – Zuzanna Kojder z klasy IV zdobyła III miejsce. Nagrodzeni uczniowie wykazali się dużą starannością, kreatywnością oraz pomysłowością w zakresie doboru materiałów plastycznych.
Cieszymy się i gratulujemy!
Święty Mikołaj w przedszkolu
Dnia 07.12.2020r. przedszkolaki odwiedził św. Mikołaj. Z tej okazji dzieci zaprezentowały wierszyki oraz piosenki. Przedszkolaczki przygotowały dla św. Mikołaja prezent, który wręczyły mu na pożegnanie.
23518
Dzień pluszowego misia w przedszkolu „Misiowa fotoramka”
- 8
Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „ Magiczna Moc Bajek”
Zadania zrealizowane przez Jeżyki w listopadzie:
Moduł II – Przyjaźń i miłość
1. „Prawdziwy przyjaciel to skarb!” – rozmowa na podstawie fragmentu książki pt.: „Kubuś Puchatek”
2. Rysowanie ilustracji do wysłuchanego utworu.
3. Przepis na przyjaźń – burza mózgów.
4. Nauka piosenki pt.: „ Podajmy sobie ręce”.
5. Serduszko dla Przyjaciela – praca plastyczna.
6. „Możesz na mnie liczyć” – słuchanie opowiadania Heleny Bechlerowej „Dwaj przyjaciele”- rozmowa oraz przybliżenie dzieciom znaczenia przysłowia „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.
7. „Drzewo przyjaźni” – wykonanie grupowej pracy plastycznej.
8. „Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa! - Prawa Dziecka w oparciu o Konwencję o Prawach Dziecka i wiersz M. Brykczyńskiego „Prawa Dziecka” - zajęcia warsztatowe dla dzieci.
9. „Dobranocki z dawnych lat”- „ Reksio” – oglądanie bajki, rozmowa na temat cech charakteru głównego bohatera, rysowanie ilustracji.11
Galeria prac grupy przedszkolnej "Krasnoludki"
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie