W dniu 18.03.2022r. w naszym przedszkolu w grupie "Wiewiórki" odbyły się zajęcia pod tytułem "Woda to życie". Dzieci poznały wiele ciekawostek o wodzie. Na zajęciach wykonywane były różne eksperymenty, tj. wędrująca woda; co pływa? co tonie?; szybko, wolno (rozpuszczany był cukier w zimnej i gorącej wodzie). Dzieci dowiedziały się na czym polega obieg wody w przyrodzie. Poznały trzy stany skupienia wody. Najwięcej radości było przy lodzie.
Zajęcia o wodzie
- 3
Prosimy Rodziców o zapoznanie się
Departament Kształcenia Ogólnego MEiN zaprasza do zapoznania się z broszurami: “Dzieci w wirtualnej sieci” i “Nastolatki w wirtualnym tunelu”.
Publikacje opracowane zostały przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu.
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 4 marca br. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke dla uczniów klas I-III, natomiast w dniu 8 marca do konkursu przystąpili uczniowie klas IV – VIII.
Młodzi artyści prezentowali wybrane utwory poświęcone Naszej Patronce.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
W KATEGORII KLAS I - III
I miejsce – Liliana Sacała, Lena Kawa
II miejsce –Kornelia Pelc, Natalia Czyrek
III miejsce – Milena Świątoniowska
Wyróżnienia – Emilia Jarmoła, Gabriel Staszewski, Patrycja Bosak, Emilia Tomaszek.
W KATEGORII KLAS IV – VIII
Klasy IV – V
I miejsce - nie zostało przyznane
II miejsce – Sebastian Czyrek, Oliwia Wierzbińska
III miejsce – Michalina Sacała
Klasy VI – VIII
I miejsce – Magdalena Turek
II miejsce – Filip Henclik
III miejsce – Patrycja Turek
Po raz kolejny uczniowie wykazali się doskonałym przygotowaniem do recytacji. Wszystkie interpretacje były na wysokim poziomie.
Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród książkowych młodszym uczniom uświetniła swoją obecnością Pani Dyrektor Janina Fudali, która przybliżyła uczniom sylwetkę Anny Jenke oraz osobiście złożyła gratulacje uczestnikom konkursu.
248
Realizacja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego – „Czytam z klasą lekturki spod Chmurki” w klasie 2
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 2 biorą udział
w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Czytam z klasą. Tegoroczna edycja pod kryptonimemPOZNAJEMY ZAWODY doskonale wplata się w kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.W ramach realizacji Modułu I - Podróże małe i duże – uczniowie zapoznali się z lekturą „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem wypełniali kolejne strony Lekturnika.Wykonali portrety głównego bohatera oraz zilustrowali wybraną przez siebie przygodę.Wspólnie wykonali makietę przedstawiającą stację Marittima oraz Piombino. Na makiecie znalazły się również tory kolejowe wraz z przejazdem kolejowym oraz pociąg. Do wykonania elementów makiety posłużyły surowce wtórne - pudełka, zakrętki, słomki. Makieta stanowiła dekorację klasy.
Dzieci samodzielnie zaprojektowały i wykonały zakładki do książek inspirowane treścią lektury. Wykorzystały do tego różne materiały. Większość zakładek przedstawiała sylwetkę psa. Niezwykłą przygodą była wędrówka po Mieście Zawodów. Uczniowie wykonali karty atrybutów poszczególnych zawodów oraz poznali bliżej zawód kolejarza. Obejrzeli również wywiad z kolejarzem oraz maszynistą.Obecnie w ramach realizacji Modułu II dzieci poznają lekturę „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.
8
Pomagamy
Nasza placówka kolejny raz pomogła osobom uciekającym z terenów Ukrainy. Tym razem zebrane dary trafiły do dzieci, które przebywają w Domu Dziecka w Nowej Grobli.
Dziękujemy
1
„Wolność jest w nas”
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych już po raz czwarty Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej zorganizował Wojewódzki Konkurs Literacki „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. W tym roku inicjatorzy zaproponowali przybliżenie sylwetek niezłomnych kapłanów, którzy sprzeciwiali się sowietyzacji Polski w latach 1944-1963 .
W naszej szkole nie zabrakło chętnej młodzieży do zapoznania się z długo przemilczaną powojenną historią Polski. Uczennice klasy VIII Daria Siry, Aleksandra Szal i Patrycja Turek podjęły wyzwanie i napisały teksty prozatorskie i poetyckie poświęcone niezłomnym duchownym. Dziewczyny zgłębiły temat biorąc pod uwagę osobę biskupa Antoniego Baraniaka, księdza Stanisława Domańskiego i księdza Stefana Niedzielaka.
Spośród 88 prac konkursowych z 43 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego Aleksandra Szal zajęła II miejsce za wiersz pt. „Nieustraszonemu kapłanowi”. Wręczenie nagród nastąpiło w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie na uroczystej gali prowadzonej przez znanego dziennikarza Krzysztofa Ziemca. Wydarzenie uświetnili znamienici goście obejmujący patronatem konkurs, a wśród nich Abp Adam Szal – Metropolita Przemyski i
Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty.
Cieszymy się sukcesami naszych uczniów i gratulujemy im osiągnieć, a przede wszystkim wzorowej postawy i otwartości na nowe wyzwania.
POMAGAMY
Dzisiaj kolejny dzień zbiórki. Dzięki ofiarności rodziców oraz dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół w Rogóżnie udało się zebrać środki czystości, higieniczne, żywność, ubrania i zabawki. Część tych rzeczy pojedzie 2 marca z wolontariuszami wyruszającymi z naszej gminy. Jednak z pomocy mogła skorzystać, już dziś, rodzina, która zamieszkała w domu pana Jana Białego. Pan Jan zaopiekował się jedenastoosobową rodziną. Spośród zebranych rzeczy znajdujących się w szkole, panie wybrały dla swoich dzieci odzież, środki higieniczne, rzeczy potrzebne na bieżąco. Do szkoły przyszła z nimi malutka dziewczynka, która znalazła wśród złożonych przedmiotów lalkę. Patrząc na zmęczone twarze dorosłych i dziecko tulące zabawkę, możemy być pewni, że nasza pomoc ma sens i jest bardzo potrzebna. Dziękujemy za wszystkie złożone dary. Zbiórka ciągle trwa.
DZIĘKUJEMY
11
Bal Karnawałowy w Przedszkolu!
Dnia 28 lutego 2022r. odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Dzieci zaprezentowały wspaniałe stroje, były poprzebierane za przeróżne postacie. Uczestniczyły w wielu zorganizowanych konkursach i zabawach. Były wspólne tańce, dużo uśmiechu i radości.
11
Podziękowania!
Dnia 28 lutego 2022r. zorganizowano w naszym przedszkolu i szkole zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla dzieci z Ukrainy. Tego samego dnia wszystkie zebrane dary zostały przekazane organizacji z Łańcuta zajmującej się pomocą uchodźcom z Ukrainy. Szczególne podziękowania należą się naszym przedszkolakom, które oddały dzieciom z Ukrainy swój poczęstunek z dzisiejszego balu karnawałowego (paczki przygotowane przez rodziców). Dziękujemy za Państwa wielkie serca i dary zgromadzone w ciągu dzisiejszego dnia.
Paulina Zembrzycka - koordynator akcji.4
Drodzy Mieszkańcy Gminy Łańcut!
Od kilku dni nasza uwaga koncentruje się na wydarzeniach za wschodnią granicą. Ofiary wojny nie mogą pozostać bez pomocy, dlatego Gmina Łańcut i nasze jednostki włączają się w akcję humanitarną dla uchodźców oraz ludności cywilnej na terenie Ukrainy.
Zbieramy: żywność o długim terminie przydatności, wodę mineralną, środki czystości, medyczne i higieniczne, pościele, koce, śpiwory, poduszki, odzież (najlepiej nowa).
Dary zbieramy od 28 lutego do odwołania we wszystkich szkołach oraz ośrodkach kultury na terenie Gminy Łańcut. Działania na terenie gminy realizują: Centrum Kultury Gminy Łańcut (zbiórka w ośrodkach kultury), Centrum Oświaty Gminy Łańcut (zbiórka w szkołach) oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie (dystrybucja produktów dla potrzebujących).
Jakub Czarnota wójt Gminy Łańcut
Rekrutacja do przedszkola na rok 2022/2023
Zapraszamy do zapoznania się z Zarządzeniem Wójta Gminy Łańcut dotyczącego harmonogramu postępowania rekrutacyjnego do przedszkola na rok szkolny 2022/2023.
Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można odebrać w przedszkolu bądź pobrać ze strony szkoły (O szkole / Dokumenty).
Wypalanie w drewnie
W dniu 11.02.2022r. w grupie Wiewiórki odbyły się warsztaty z artystycznego wypalania w drewnie. W trakcie spotkania Pani Kasia opowiadała dzieciom o tej technice i pokazała w jaki sposób wypala się obrazki na drzewie. Każde dziecko wykonało swoją zakładkę do książki. Po polakierowaniu zakładek przez Panią, wrócą one do dzieci na pamiątkę tego spotkania.
1
XVI Gminny Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Do Betlejemu pełni radości…”
Początkiem lutego rozstrzygnięto Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II oraz Parafię pw. św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej. Festiwal miał na celu m.in. kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, upowszechnianie ich wśród dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie zainteresowań muzycznych uczniów naszej gminy.
W tym roku konkurs ponownie przyjął formę on-line, w związku z czym, uczestnicy musieli nagrać wykonanie wybranej przez siebie kolędy bądź pastorałki. Naszą placówkę reprezentowało czworo uczniów, w dwóch kategoriach wiekowych. Dominik Harpula z klasy I oraz Kornelia Pelc z klasy III, zaprezentowali swoje aranżacje kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”. Weronika Harpula z klasy V zaśpiewała pastorałkę „Dziecina mała”, zaś Wiktoria Dąbska z klasy V kolędę „Przybądźcie tu z wiarą”. Dodatkowo dziewczynki wzbogaciły swoje wykonania o grę na instrumentach – Kornelia oraz Weronika zagrały na flecie poprzecznym, natomiast Wiktoria na dzwonkach chromatycznych.
Uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie i dzięki temu zostali docenieni przez jury.
W kategorii klas I-III: Dominik Harpula zajął II miejsce, Kornelia Pelc zdobyła wyróżnienie.
W kategorii klas IV-VI: Weronika Harpula zajęła I miejsce, Wiktoria Dąbska ‑ II miejsce.
Uczestnikom Festiwalu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
XX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji o Annie Jenke "Pragnąć tylko gwiazd"
Życzenia świąteczne
Akademia świąteczna
Tuż przed zimową przerwą świąteczną, w ostatni dzień pobytu w szkole, uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na uroczystej akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie ze szkolną tradycją klasa III przygotowała i zaprezentowała przedstawienie jasełkowe. Trzecioklasiści wcielając się w postacie Maryi, Józefa, pastuszków, aniołów, króli i dzieci przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, dzięki którym jeszcze bardziej można było poczuć świąteczny nastrój.
Tego dnia nie zabrakło również świątecznych i noworocznych życzeń, które złożyli zarówno uczniowie klasy trzeciej, jak i Pani Dyrektor Barbara Wiśniewska.4
Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową
16 grudnia rozstrzygnięty został szkolny konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. Zgłoszono 29 prac konkursowych (21 z klas I-III oraz 8 z klas IV-VIII). Zwycięzcy zostali wyłonieni przez głosowanie przeprowadzone wśród wszystkich uczniów naszej szkoły. Oto wyniki głosowania:
Klasy I-III:
I miejsce – Gabriela Dziubak
II miejsce – Michał Mazur
III miejsce – Gabriel Staszewski
Wyróżnienia – Lena Kawa, Izabela Gwizdak
Klasy IV-VIII:
I miejsce – Malwina Bosak
II miejsce – Mateusz Henclik
III miejsce – Zuzanna Kojder
17 grudnia, podczas uroczystej akademii świątecznej, Pani Dyrektor Barbara Wiśniewska wręczyła zwycięzcom nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy dla uczestników konkursu.
Wszystkim uczniom, którzy przygotowali ozdoby jeszcze raz gratulujemy pomysłowości i talentu oraz życzymy kolejnych sukcesów.2
Mobilna Filharmonia
W dniu 15 grudnia gościliśmy w naszej szkole muzyków z Mobilnej Filharmonii. W tym czasie w większości polskich domów przygotowujemy się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia.
Kojarzą się nam one z choinką, zapachem mandarynek, pierników, bajecznymi krajobrazami oraz śniegiem. Święta to przede wszystkim rodzina, opłatek, wigilia, pasterka. Nieodłącznym elementem Świąt są kolędy i świąteczne piosenki. Muzycy z Mobilnej Filharmonii zaprezentowali nam kilka świątecznych przebojów znanych w innych krajach. Po krótkiej nauce tekstu, dzieciom udało się je zaśpiewać razem z gośćmi. Świetnie też poradziły sobie z quizem, polegający na odgadnięciu tytułu zagranej polskiej kolędy. Na koniec miała miejsce ciekawa prezentacja zestawu instrumentów biorących udział w koncercie.
Występ Muzycznej Filharmonii bardzo się podobał i wprowadził nas w świąteczny klimat.
Akcja „DOBRO ŁĄCZY”
Z inicjatywy Wójta Gminy Łańcut, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łańcucie, Centrum Kultury Gminy Łańcut od 03.12.2021r. rozpoczynamy akcję „DOBRO ŁĄCZY"
Konkurs "Makulaturę zbieramy, czystość i nagrody zdobywamy"
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie