29 października uczniowie klas VI, VII i VIII mieli możliwość obejrzeć nowoczesną multimedialną wystawę „20 – 40 – 20” w Instytucie Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Była to niezwykła podróż historyczna od Bitwy Warszawskiej do Katynia z okazji setnej rocznicy polskiego zwycięstwa nad bolszewikami oraz osiemdziesiątej rocznicy zbrodni katyńskiej. Najpierw został zaprezentowany poruszający film o losach Polaków żyjących w tamtych czasach na podstawie autentycznych postaci mających związek z Podkarpaciem. Następnie w scenerii lasu katyńskiego przybliżone były życiorysy bohaterów poznanych podczas projekcji. Najbardziej przejmujące okazały się losy Jana i Stanisława Ozimków – ojca i syna oraz ks. Józefa Skorela. Dzięki tej wystawie młodzi ludzie mogli pogłębić wiedzę historyczną zdobytą w szkole przez pryzmat historii regionalnej.
Inną atrakcją było obejrzenie filmu pt. „Czarny Młyn” w kinie Zorza. Wakacyjne przygody grupki przyjaciół z sąsiedztwa zainteresowały wszystkich widzów. Losy rodziny po śmierci ojca, zmaganie się z problemem niepełnosprawności, odrzucenie przez bliskich, kłopoty finansowe, nieprawdopodobne sytuacje - to wszystko w jednej kamienicy na obrzeżach małego miasteczka z tajemniczym Czarnym Młynem. Młodzi widzowie opuszczali salę kinowa z przeświadczeniem, że inny – nie znaczy gorszy, a bogactwo tkwi w miłości i przyjaźni.
Wyjazd edukacyjny do Rzeszowa stanowił ciekawa ofertę dla klas starszych, gdyż nauka stała się nie tylko obowiązkiem, ale też przyjemnością.