W dniach 10.05, 17.05 oraz 24.05.2019 r. w naszej szkole odbył się cykl warsztatów dla uczniów klasy IV na temat niepełnosprawności zatytułowany "Jesteśmy różni, ale tacy sami". Zajęcia przeprowadziła pani psycholog Izabela Zańko oraz pedagog Magdalena Kozera. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się ze specyfiką różnych rodzajów niepełnosprawności. Poruszane były tematy różnic i podobieństw międzyludzkich, jak również stereotypów oraz tolerancji. Uczniowie mieli wiele ciekawych i trafnych wniosków podczas omawianych treści. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.
"Jesteśmy różni, ale tacy sami" - warsztaty
Spotkanie z Rodzicami
W związku z zaleceniem Podkarpackiego Kuratora Oświaty informuje, że w dniu 27 maja 2019 r. o godzinie 16.30 (poniedziałek) odbędzie się spotkanie z Rodzicami dotyczące bezpieczeństwa dzieci w szkole. Serdecznie zapraszamy.
Wizyta trzecioklasistów w pasiece
20 maja trzecioklasiści mieli okazję odwiedzić pasiekę. Dzięki uprzejmości Państwa Marszałów z bliska zobaczyli piękne, kolorowe ule oraz przedmioty i urządzenia niezbędne przy prowadzeniu hodowli pszczół.
Pani Maria Marszał ze szczegółami opisała i pokazała nie tylko sam sposób pozyskiwania miodu i wosku pszczelego. Opowiedziała uczniom również wiele ciekawostek, m.in. Czym jest podkurzacz? Do czego służy miodarka? Ile pszczół żyje w jednym ulu? Jak często pszczelarz wybiera z ula miód? Ile razy pszczoła musi wylecieć z ula, aby zebrać nektar potrzebny do wytworzenia 1 łyżeczki miodu? Jaki jest podział prac w pszczelim społeczeństwie? Jak daleko od ula może odlecieć pszczoła, aby zdobyć nektar z kwiatów?
Na koniec atrakcją było przymierzenie kapelusza pszczelarskiego oraz słodki upominek dla wszystkich zwiedzających. Wizyta w pasiece dostarczyła uczniom wielu pozytywnych wrażeń.
Serdecznie dziękujemy właścicielom pasieki za możliwość jej zwiedzenia oraz za przybliżenie pracy pszczelarza i przekazanie wielu fascynujących informacji na temat życia pszczół.
Majówka Misyjna w Krośnie
Majówka Misyjna w Krośnie
14 maja uczniowie klasy IV, V i VI wzięli uczestniczyli w X Majówce Misyjnej „I ty możesz zmienić świat na lepszy”. Podobnie jak w latach ubiegłych dzieci nieodpłatnie wyjechały do Krosna na to wspaniałe, misyjne święto. Dzięki zbiórce pluszaków i przyborów szkolnych przeprowadzonych przez nasze Szkolne Koło Caritas i Samorząd Szkolny, przedszkolaki i uczniowie z wszystkich klas włączyli się materialnie w dzieło pomocy misjom.
Uczestnicy Majówki spotkali się z misjonarzem z Kamerunu ks. Stanisławem Stanisławkiem oraz siostrami klaweriankami z Nigerii. Obejrzeli też ciekawe widowisko taneczne pt „Spragnieni miłości”. Punktem centralnym była Eucharystia, w którą włączyły się wszystkie przybyłe grupy z całej archidiecezji przemyskiej. Uczniowie w przygotowanych wcześniej strojach z różnych kontynentów nieśli flagi krajów misyjnych całego świata tworząc barwny korowód. Dzieci w misyjnych kostiumach czytały fragm. Pisma Świętego, animowały śpiew i niosły dary. Dodatkowym przeżyciem dla wielu był fakt, że po raz pierwszy uczestniczyli we Mszy św. odprawianej na hali sportowej.
Później był czas na wspólne zabawy, śpiewy, tańce, naukę języka ibu w murzyńskiej szkole, posiłek w kuchni misjonarza, zakupy na Targu pod Baobabem, loterię fantową i różnorodne atrakcje. W ten sposób uczniowie i opiekunowie łączyli przyjemne z pożytecznym, gdyż przyszli z pomocą chorym dzieciom w Abong-Mbang ( Kamerun) .
Majówka Misyjna w Krośnie rozpaliła entuzjazm w dziecięcych sercach, uwrażliwiła na potrzeby rówieśników i stała się okazją do włączenia w dzieło pomocy misjom.
11
Konkursy czytelnicze
Jednym z działań podejmowanych przez bibliotekę szkolną w Rogóżnie w celu rozbudzenia i rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów, utrwalenia stałego kontaktu z książką i inspirowania do aktywnego czytelnictwa jest organizowanie corocznych konkursów czytelniczych.
Na przełomie kwietnia i maja 2019 roku zostały zorganizowane cztery konkursy czytelnicze dla uczniów klas I - VIII.
Uczniowie klasy I brali udział w Konkursie Czytelniczym "Pięciopsiaczki".
I miejsce - Michalina Sacała
II miejsce - Michał Michno
III miejsce - Wioletta Czapiga
Uczniowie klas II - III uczestniczyli w Konkursie Czytelniczym "Kubuś Puchatek"
I miejsce - Magdalena Turek kl. III
II miejsce - Sebastian Czyrek kl. II
III miejsce - Szymon Pelc kl. II
wyróżnienie otrzymał Marcel Pelc kl. II.
Uczniowie klas IV - V brali udział w Konkursie Czytelniczym "Panna z mokrą głową"
I miejsce - Aleksandra Szal kl. V
II miejsce - Dawid Pięta kl. V
III miejsce - Jakub Wiśniewski kl. IV
IV miejsce - Patrycja Turek kl. V
Uczniowie klas VI - VIII uczestniczyli w Konkursie Czytelniczym "Dywizjon 303"
I miejsce - Aleksandra Kiełb kl. VIII
II miejsce - Monika Harpula kl. VIII
III miejsce - Klaudia Kiełb kl. VIII
wyróżnienie otrzymał Mikołaj Bosak kl. VI
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.
2
Laureatki Podkarpackiego Konkursu „I ty możesz zmienić świat na lepszy”
Laureatki Podkarpackiego Konkursu „I ty możesz zmienić świat na lepszy”
Uczniowie kl. V odpowiedzieli na propozycję Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera z Krosna i wzięli udział w konkursie literackim zainspirowanym misyjną współpracą dzieci. Celem głównym konkursu było przybliżenie różnych form niesienia pomocy i rozwijanie wrażliwości na potrzeby dzieci z dalekich krajów.
Dzieła misyjne w naszej szkole i parafii są od dawna podejmowane, więc uczniowie czerpiąc z doświadczeń napisali opowiadania, w których pokazali jak zmieniają świat na lepszy. Wśród różnych prac nadesłanych z całego województwa jury wyłoniło najciekawsze. Były to opowiadania naszych uczennic: I miejsce Patrycja Turek („Iskierka dobra”) , II miejsce Aleksandra Szal („Z Rogóżna do RCA”) , III miejsce Zuzanna Harpula („Wakacyjny pomysł”). Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród miało miejsce podczas Majówki Misyjnej w Krośnie.
Gratulujemy dziewczętom zarówno sukcesów literackich , jak i wrażliwości na potrzeby innych ludzi!
"As trzecich klas"
8 maja w Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Wysokiej odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „As trzecich klas”. Do konkursu przystąpiło 20 małych matematyków. Naszą szkołę reprezentował Szymon Czyrek, który wraz z innymi uczniami gminy stanął w matematyczne szranki. Za swoje zaangażowanie i wysokie osiągnięcia w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Szymonowi gratulujemy matematycznego debiutu i życzymy dalszych sukcesów!
228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
30 kwietnia 2019 roku odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klas IV - VIII oraz zespół woklany przedstawili montaż poetycko - muzyczny, w którym przedstawili historię tego okresu, okoliczności uchwalenia Konstytucji, jej najważniejsze postanowienia i znaczenie. Podkreśliliśmy, że dzień 3 maja to także święto Matki Bożej Królowej Polski, której opiece i władaniu poświęcił przed laty kraj nasz Jan Kazimierz składający śluby w katedrze lwowskiej w czasie najazdu szwedzkiego.
10 maja program ten został przedstawiony na akademii środowiskowej w kościele.
6
Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzimy corocznie Dzień Ziemi w Polsce od 1990 roku, a na świecie już od 1970 roku.
W tym czasie łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości - Ziemi. W naszej szkole apel z tej okazji odbył się 29 kwietnia bieżącego roku i poświęcony został ptakom - ich znaczeniu dla środowiska i ochronie. Był to krótki występ artystyczny w wykonaniu klasy VIII szkoły podstawowej.
1
Jazda na rolkach
Jazda na rolkach
Od listopada w naszej szkole organizowane są pozalekcyjne zajęcia z nauki jazdy na rolkach, w których udział biorą chętni uczniowie z klas I-III. Ta dodatkowa forma aktywnego spędzania czasu cieszy się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. W czasie zajęć dzieci poznają zasady bezpiecznego poruszania się na rolkach, hamowania i omijania przeszkód, biorą również udział w konkurencjach, zabawach i wyścigach na czas.
Uczniowie, którzy na rolkach czują się już pewnie i poruszają z dużą łatwością, mają możliwość spróbowania freestyle slalomu. Freestyle slalom to jedna z dyscyplin in-line skatingu, polegająca na mijaniu kubeczków rozstawionych w linii prostej, w równych odległościach przy jednoczesnym wykonywaniu efektownych trików pomiędzy nimi. Uczniowie naszej szkoły potrafią wykonać już min. fish, snake, cross, shift te i inne triki stanowią bazę wyjściową do całej gammy znacznie bardziej zaawansowanych sztuczek.
Na 8 małych kółkach można robić dużo fajnych rzeczy, jeździć tyłem, skakać, omijać przeszkody, bawić się do muzyki. Takie zajęcia na rolkach połączone z dużą dawką dobrej zabawy, odbywają się w naszej szkole w każdy wtorek i są doskonałą okazją aby poprawić swoją kondycję i zwiększyć koordynację ruchową.
54
Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego dla absolwentów szkół podstawowych
Konkurs plastyczny pt.: „ Pani Wiosna”
Konkurs plastyczny pt.: „ Pani Wiosna”
W przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Pani Wiosna”. Miał on na celu promowanie talentów plastycznych , prezentowanie twórczości plastycznej dzieci oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej .
Oto wyniki konkursu:DZIECI 3 – 4 letnie:
I miejsce : Zuzanna Sacała, Laura Szal, Gabriel Staszewski
II miejsce : Kamila Kawa, Aleksandra Golenia, Zuzanna Sas
III miejsce : Marianna Krzywonos, Emilia Jarmoła, Natalia Czyrek
DZIECI 5 – 6 letnie:
I miejsce : Liliana Sacała, Patrycja Bosak, Kornelia Pelc,
Emilia Tomaszek
II miejsce : Lena Kawa, Michał Golenia
III miejsce : Michał Mazur
DZIECI Z KLAS I – III
I miejsce : Zofia Paluch kl. II, Malwina Bosak kl. II
II miejsce : Filip Henclik kl. III, Magdalena Rusinek kl. I
III miejsce : Sebastian Czyrek kl. II, Szymon Świątoniowski kl. I
Udział w konkursie wzięli również : Seweryn Krzywonos kl. I, Aleksandra Kozub kl. I, Emma Paluch kl. I, Oskar Stącel kl. I, Weronika Harpula kl. II, Oliwia Wierzbińska kl. II, Weronika Szal kl. II, Michał Kielb kl .III, Maja Szajnar kl. III, Zuzanna Kozub kl. III, Mateusz Henclik kl. III, Antoni Kawa kl. III.
Praca pozakonkursowa : Wiktoria Dąbska kl. II i Emilia Pięta kl. IIGRATULUJEMY !
DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ!
„ZIELONY PARAPET” W PRZEDSZKOLU
„ZIELONY PARAPET” W PRZEDSZKOLU
Wiosna zawitała do przedszkola. Wiewiórki posadziły w doniczkach cebulę, posiały koper i rzeżuchę. Po kilku dniach wyrosły okazałe „ roślinki – witaminki”. Dzieci były bardzo dumne z efektów swojej pracy, tym bardziej , że teraz znajdują wyhodowany przez siebie szczypiorek na kanapkach i w talerzach z zupą.
Apel Wielkanocny
Alleluja - biją dzwony
Alleluja - echo głosi
Chrystus bowiem Zmartwychwstały
W serca nasze pokój wnosi!W piątek 12 kwietnia 2019r., ostatniego dnia przed świątecznymi feriami, klasa II zaprosiła całą społeczność szkolną oraz grupę starszaków na Świąteczny Apel Wielkanocny. Spotkanie przybliżyło uczniom istotę i znaczenie Świąt Wielkanocnych, a także zwyczaje i tradycje związane z nadchodzącymi świętami. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich piękne, wielkanocno-wiosenne wiersze i piosenki. Na zakończenie świątecznego spotkania uczniowie życzyli wszystkim zebranym WESOŁEGO ALLELUJA!
I Ty możesz pomóc
Szkolny Samorząd Uczniowski
ogłasz zbiórkę maskotek i przyborów szkolnych
dla dzieci z Kamerunu.
Zachęcamy do udziału w akcji.
Tenis stołowy
Tenis stołowy
30.03.2019r. w Ośrodku Kultury w Soninie odbył się Gminny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o „Puchar Prezesz UKS SONINIANKA Sonina” dla szkół podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Szymon Stafiej, Miłosz Słysz, Aleksandra Szal i Patrycja Turek. W każdej kategorii wiekowej do samego końca toczyły się zacięte rozgrywki między zawodniczkami i zawodnikami o zwycięstwo w Turnieju.
Po zaciętej rywalizacji Szymon Stafiej zajął III miejsce, Słysz Miłosz IV, Aleksandra Szal II, Patrycja Turek VI miejsce. Gratulujemy!!
XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Annie Jenke
XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Annie Jenke
„Pełnić służbę całym życiem” to motto życiowe Patronki naszego Zespołu Szkół, a także hasło konkursu, który odbył się w naszej szkole 29 marca. Przybliżał uczestnikom postać Anny Jenke i promował ważne wartości w życiu każdego człowieka. Mimo iż tematyka nie należy do łatwych, nie zabrakło chętnych uczniów. Warto podkreślić, że niektórzy uczestniczyli już po raz kolejny w zmaganiach konkursowych. Na zaproszenie pani dyrektor Barbary Wiśniewskiej gościliśmy panią Janinę Fudali – inicjatorkę i organizatorkę konkursów o Annie Jenke. Spotkanie uświetnił również zespół wokalno - instrumentalny naszej szkoły prezentując ciekawy repertuar - piosenki i utwory wykonywane na różnych instrumentach.
Poziom konkursu był imponujący. Uczniowie wykazywali się nie tylko faktami z życia Anny Jenke na podst. książki S. Bernadety Lipian „Żyję na chwałę Boga, po nic więcej”, ale też znajomością cytatów z „Dzienniczka” i umiejętną ich interpretacją. Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasy IV – VI
I miejsce Błażej Kiełb, II miejsce Gabriela Kiełb i Maria Pelc, III miejsce Gabriela Grodecka, wyróżnienia: Jakub Łyszczek i Zofia Dziki
Klasy VII – III gimnazjum
I miejsce Monika Harpula i Oliwia Biały, II miejsce Aleksandra Kiełb i Bartłomiej Kiełb , III miejsce Marcin Chmura i Gabriela Michna , wyróżnienie Małgorzata Pazyniak
Pani dyrektor Barbara Wiśniewska wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy i pamiątki, a laureatom nagrody książkowe. Złożyła również podziękowania nauczycielom opiekunom i komisji.
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Annie Jenke zajmuje stałe miejsce w kalendarzu imprez naszej szkoły. Pełni istotną funkcję wychowawczą i dydaktyczną, jest też okazją do dobrych spotkań w blasku Słonecznej Skały.
Inscenizacje lekcyjne
Inscenizacje lekcyjne
Dramy i przedstawienia uatrakcyjniają zajęcia i wyzwalają inwencję twórczą. Kreatywnością wykazali się uczniowie klas starszych podczas samodzielnie przygotowywanych inscenizacji na podstawie wybranych fragmentów „Balladyny” Juliusza Słowackiego i „Zemsty” Aleksandra Fredry. Ćwiczenie dykcji, ruch na „scenie”, posługiwanie się rekwizytem, gestykulacja, wyrażanie uczuć, ciekawe pomysły na kostiumy sprawiły, że inscenizacje zostały pozytywnie odebrane. Zabawa w teatr była okazją do utrwalenia treści lektur, a przy tym wywołała pozytywne emocje wśród uczniów… i nauczycieli
Teatr Kamishibai w przedszkolu
27 marca w Międzynarodowym Dniu Teatru odwiedził nasze przedszkole pracownik Biblioteki Publicznej w Rogóżnie pan Tomasz Maziarz. Zaprezentował dzieciom bajkę pt. „ Ogród dobrych słów” w formie teatru Kamishibai.
Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) oznacza dosłownie teatr obrazkowy lub teatr ilustracji. Jest to technika czytania/opowiadania, wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje książki w formie kart (37×27 cm) oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetek – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii.
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały tę oryginalną sztukę teatralną.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie