W dniu 13.01.23 klasa VIII pojechała do Wysokiej, na dni otwarte w Zespole Szkół im Tadeusza Kościuszki. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w pracowni hotelarskiej, kelnerskiej, gastronomicznej i dietetycznej. Zajęcia miały charakter interaktywny i pozwoliły spojrzeć na placówkę jak na swoją przyszłą szkołę. Gospodarze wyczerpująco odpowiadali na pytania ósmoklasistów. Czas upłynął bardzo miło i szybko. W ramach dni otwartych, został również zorganizowany Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną, w którym klasa VIII licznie wzięła udział. Zaangażowanie przełożyło się na sukcesy, bo praca Julii Trojnar i Jakuba Wiśniewskiego zajęły odpowiednio II i III miejsce. Gratulujemy!
WYJAZD DO ZESPOŁU SZKÓŁ W WYSOKIEJ
- 18
Kiermasz Bożonarodzeniowy
Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom, uczniom oraz osobom zaangażowanym w "Kiermasz Bożonarodzeniowy" kartek i ozdób, z którego dochód w kwocie 1343 zł został przekazany na leczenie Poli Matuszek z Białobok.
XVII GMINNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK POD HASŁEM ,,ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ”
W dniu 8.01.2023 r nasi uczniowie wzięli udział w XVII Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kraczkowej, który został zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Łańcut. Kategorię wiekową klas 4-6 reprezentowały: Weronika Harpula z kolędą ,, O Gwiazdo Betlejemska” i Wiktoria Dąbska z kolędą ,,Przybądźcie dziś wierni”.
Celem festiwalu było kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży muzycznych zainteresowań.
W oczekiwaniu na werdykt jury, wszyscy uczestnicy wspólnie kolędowali na scenie.
Następnie, nagrodzeni w poszczególnych kategoriach wiekowych uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Sukces osiągnęła Wiktoria Dąbska zajmując III miejsce.
Gratulujemy!
Zbiórka Makulatury
SZKOLNY KONKURS KOLĘD ,,ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ”
W dniu 28.12.2022 r odbył się Szkolny Konkurs Kolęd pod hasłem ,,Anioł Pasterzom mówił”. Dzieci z klas IV-VII prezentowały najpiękniejsze polskie kolędy w wersji wokalno-instrumentalnej. Uczestników oceniało jury w składzie: Pani Bernadeta Harpula- przewodnicząca, Pani Urszula Flejszar –członek oraz Pani Małgorzata Orłoś.-członek. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
W kategorii klas VII-VIII Weronika Kmiecik zajęła II miejsce.
W kategorii klas IV-VI Wiktoria Dąbska i Weronika Harpula zajęły ex aequo I miejsce. Kornelia Pelc zajęła II miejsce, natomiast III miejsce przypadło w udziale ex aequo Patrycji Bosak i Danielowi Henclikowi.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
2
Wesołych Świąt
Literacki sukces
Uczennice klasy VI Zofia Paluch i Oliwia Wierzbińska wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie literackim „Moja baśń” zorganizowanej przez Zespół Szkół w Woli Dalszej. Zgodnie z wytycznymi dziewczynki napisały własny utwór o tematyce związanej ze Świętym Mikołajem, z akcją umiejscowioną w Rogóżnie. Spośród 46 prac komisja doceniła twórczy charakter i oryginalność baśni autorstwa Zofii Paluch i przyznała jej I miejsce.
Jesteśmy dumni z naszych reprezentantek, cieszymy się, że rozwijają umiejętności literackie i utożsamiają się ze swoją Małą Ojczyzną. Gratulujemy!
Mikołajkowy wyjazd do kina
W ramach mikołajkowych wyjazdów klasa 7 i 8 miały okazję obejrzeć niecodzienny film pt. „Oto my” w kinie Helios. Opowieść o autystycznym chłopcu i jego ojcu wzruszała, bawiła i skłaniała do refleksji. Aharon – kochający i oddany ojciec – z poświęceniem wychowywał swojego syna, Uriego. Nie godził się na oddanie go do specjalistycznego ośrodka. Wspólna podróż odmieniła ich życie. Projekcja poprzedzona była seansem edukacyjnym na temat kina drogi w ramach cyklu „Akademia filmowa”. Na koniec wyjazdu nie zabrakło miłego elementu kulinarnego.
Dziękujemy Panu Janowi Kiełbiowi za bezinteresowną pomoc, bezpieczny i solidny transport młodzieży i opiekunów.
REALIZACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH W KLASIE 3
W bieżącym roku szkolnym uczniowei klasy 3 uczestniczą w dwóch projektach edukacyjnych.
Pierwszy z nich to kolejna IV już edycja międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Podróżowanie przez czytanie”
i obejmuje trzy moduły : podróże po Polsce, podróże po Europie oraz podróże po Świecie.Pierwszą lekturą wybraną w ramach realizacji projektu była książka autorstwa Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”, która opisuje historię małego niedźwiadka, adoptowanego w Iranie przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa. Przygody niesfornego misia są wplecione w wydarzenia II Wojny Światowej. W ramach realizacji modułu uczniowie m.in. wypełnili swoje lekturniki, wykonali plakaty zachęcające do przeczytania lektury oraz gry planszowe oparte o treść lektury.
Drugi projekt to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „EUROPA I JA”. Jest on skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas 1-3. Jego głównym celem jest przybliżenie wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie.
W ramach realizacji poszczególnych zadań uczniowie poznają symbole narodowe wybranego kraju, znanych ludzi, zabytki, tradycyjną kuchnię, bajki i filmy jak również uczą się liczyć w danym języku i tworzą własny słownik obrazkowy.
Kraj wybrany do tegorocznej edycji projektu to Włochy.
31
Spotkanie z Mikołajem
6 grudnia, jak co roku , odwiedził nasze przedszkole Święty Mikołaj i przyniósł dla każdego dziecka piękny prezent. Dzieci z niecierpliwością czekały na tego Miłego Gościa. Powitały go śpiewem piosenek i recytacją wierszy oraz wręczyły mu przygotowane przez siebie upominki.
Dziękujemy Święty Mikołaju i do zobaczenia za rok!3
PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY : „ MÓJ KOCHANY PLUSZOWY MIŚ”
Konkurs został zorganizowany pod koniec listopada w grupie „Wiewiórki”. Celem konkursu było:
- promowanie talentów plastycznych dzieci,
- prezentowanie twórczości plastycznej dzieci,
- rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej,
- czerpanie przez dzieci radości z efektów własnych działań twórczych .
Kryteria oceny prac obejmowały:
- samodzielność wykonania pracy,
- zgodność z tematem,
- walory artystyczne .Wyniki konkursu:
I miejsce: Paulina Milik, Nina Benedyk, Emilia Blok, Weronika Mroszczyk, Szymon Michno, Nikodem Staszewski, Mikołaj Nikodem,
II miejsce: Julia Kiełb, Alan Kozub,
III miejsce: Marianna Łapa, Maksym Sowa, Maciej Henclik.GRATULUJEMY!
Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu
25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia, każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – misiem.
Dzieci poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie" oraz wykonały prace plastyczne.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.
MOBILNA FILHARMONIA
8 grudnia 2022 r. ze świątecznym repertuarem przyjechała do nas Mobilna Filharmonia. Podczas koncertu poznaliśmy zwyczaje bożonarodzeniowe jakie panują w Polsce i innych krajach. Usłyszeliśmy piękne pastorałki, kolędy i piosenki, które wprowadziły nas w wyjątkowy, świąteczny nastrój. Pomysłowe aranżacje zachęciły wszystkich do wspólnego śpiewu.
Bardzo dziękujemy za piękny koncert i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.
Pasowanie na czytelnika
30 listopada 2022 r. uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści zanim zostali pasowani na czytelników rozwiązywali różne zagadki, odpowiadali na zadawane pytania, uczestniczyli w zabawie ruchowej związanej z książką. Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich prób uczniowie udali się do biblioteki, gdzie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem, sposobem wypożyczania i prośbami książki. Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po złożeniu przyrzeczenia pani bibliotekarka pasowała wszystkich uczniów na pełnoprawnych czytelników. Pani dyrektor życzyła nowo pasowanym czytelnikom radosnego obcowania z książką, wręczyła im pamiątkowe dyplomy i książki pt. Pierwsze abecadło”, które nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Mamy nadzieję, że pasowanie na czytelników i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej, a biblioteka będzie kojarzyła się im z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.
41
Zbiórka żywności
Misie…te bardzo duże, średnie, małe i te całkiem malutkie…
Najmilszy i najbardziej „przytulaśny” przyjaciel dzieci obchodził w tym roku swoje święto 25 listopada. Dzieci z klas I – III przyniosły na lekcje swoje ulubione pluszowe misie, które niewątpliwie umiliły czas spędzony na lekcjach.
Wraz z misiami dzieciaki wzięły udział we wspólnych zajęciach całkowicie poświęconych tej pluszowej zabawce. Na początku spotkania dzieci nauczyły się piosenki słowno – ruchowej o niedźwiadku. Następnie podczas prezentacji poznały najsłynniejsze misie z różnych stron świata. Pojawił się więc Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, Miś Yogi i Coralgol. Nie zabrakło też wspólnej ruchowej zabawy „O misiowej rodzince”, która wybrała się na piknik do lasu. Zwieńczeniem spotkania była nauka rysowania misia.
Radosny udział dzieci w zabawie świadczy o tym, że miś w dalszym ciągu jest jedną z ulubionych zabawek.
5
„Kiedy myślę, Ojczyzna”
W ostatnim dniu listopada nasi uczniowie wzięli udział w X Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łańcucie. Reprezentantami w kategorii klas 4-6 byli Wioletta Czapiga i Bartosz Chuchro, zaś przedstawicielem klas starszych Filip Henclik. W tegorocznej edycji 60 uczestników prezentowało utwory ukazujące piękno polskiego krajobrazu. Dzięki ciekawym interpretacjom uczniowie osiągnęli sukcesy. Wioletta Czapiga zdobyła wyróżnienie, a Filip Henclik zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
6
WOJEWÓDZKI KONKURS ,,JESIENIA GÓRY SĄ NAJSZCZERSZE”
29 października 2022 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie pod hasłem ,,Jesienią góry są najszczersze”. Dzieci chętnie skorzystały z zaproszenia Organizatorów i z zapałem przystąpiły do działania. W etapie szkolnym zostały wyłonione najlepsze prace plastyczne oraz piosenki opiewające piękno Bieszczadów. Reprezentowały one szkołę w etapie wojewódzkim konkursu.
W kategorii plastycznej, III miejsce zajął uczeń klasy VII-Mateusz Henclik. W kategorii muzycznej, Wiktoria Dąbska z klasy VI, otrzymała wyróżnienie .
Gratulujemy sukcesów!
Dyskoteka Andrzejkowa
Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy, tuż przed nadchodzącym Adwentem. Z tej okazji, 26 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa, zorganizowana przez klasę VIII. Ulubiona muzyka uczniów i wystrój sali sprawiły, że wszyscy poczuli niezwykłą atmosferę i oddali się tanecznym pląsom. Podczas zabawy, dzieci mogły posmakować produktów oferowanych przez sklepik, prowadzony przez rodziców. Dużo emocji i radości dostarczyły też uczniom nagrody wylosowane na loterii fantowej. W opinii uczestników, dyskoteka była bardzo udana. Dziękujemy za wspólną zabawę.
4
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
25.11.22 r uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki mieli okazję spotkać się z panem policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. W grupie najmłodszej, funkcjonariusz policji przypomniał zasady ruchu drogowego, utrwalił numery alarmowe oraz wskazał na korzyści noszenia elementów odblaskowych. Przekazał również dzieciom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas przebywania w domu bez opieki dorosłych, odniósł do prawidłowego zachowania w kontaktach z obcymi oraz przypomniał o stosowaniu „Zasady ograniczonego zaufania”. Uczniowie z klas IV-VI dowiedzieli się czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować, gdy staną się ich świadkami. Policjant pouczył dzieci o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegł także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. W grupie najstarszych klas, głównym celem spotkania było zapoznanie młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie oraz poznali konsekwencje popełniania czynów zabronionych i przestępstw, takich jak: kradzież, rozbój, włamanie, pobicie, posiadanie i handel narkotykami. Pan policjant przypomniał młodzieży o obowiązku systematycznego uczęszczania do szkoły, ponieważ wagary, picie alkoholu i nierealizowanie obowiązku szkolnego przez nieletniego również podlegają postępowaniu przed sądem. Omówił też możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd oraz przedstawił rodzaje placówek resocjalizacyjnych w środowisku otwartym i zamkniętym. Uczniowie zostali uświadomieni, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu. Dzieci miały okazję do czynnego udziału w spotkaniu poprzez możliwość zadawania pytań, na które prowadzący udzielał wyczerpujących odpowiedzi.
4
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie